2 лютого відзначається День Бабака. Весна буде рання.
.Такий прогноз зробив Бабак Тимко IІI, якого традиційно розбудили на початку лютого в селищі Гайдари Харківської області, спрогнозував прихід весни за шість тижнів.
2 лютого відзначається День Бабака.
Історія виникнення цього народного свята сягає своїм корінням ще у часи Стародавнього Риму. В Америку День бабака був привезений переселенцями з німецьких земель у XVIII столітті. У народну традицію святкування цього дня увійшло безліч звичаїв. Це і фестивалі, і народні гуляння, ярмарки та просто ще один спосіб підняття настрою в період гострих лютневих морозів.
Це свято одне з найпопулярніших у США; щороку до Панксатоні приїздить майже 20 тисяч туристів з усього світу. Щоправда, тут головне не сплутати Пенсільванію з Трансільванією, як то зробив один турист, потрапивши в результаті плутанини географічних назв не на прогноз погоди до бабака, а в замок графа Дракули. Віднедавна День бабака відзначають і в Україні, хоча традиції передбачати погоду за поведінкою тварин чи птахів надзвичайно давні.
Зараз в Україні «діючими» є два бабаки-«метеорологи» – слобожанський Тимко (живе на біостанції Харківського національного університету ім. В.Каразина в с. Гайдари, Харківщина) і галицький Мишко (живе у Львівському дитячому еколого-натуралістичному центрі ). І хоча прогнози усіх бабаків зазвичай далекі від істини, головне тут саме дійство, шоу: витягування звірка з нірки, поведінка сонного приголомшеного бабака під прицілом фото- і телекамер, а ще – нагода забути про офіційний прогноз Гідрометцентру.
Бабак Тимко IІI, якого традиційно розбудили на початку лютого в селищі Гайдари Харківської області, спрогнозував прихід весни за шість тижнів.
Свій прогноз "віщун" зробив на біостанції Харківського національного університету ім. Каразіна, де він і мешкає, повідомляє Укрінформ. Тимко не побачив своєї тіні, тож весна настане за 6 тижнів.
Також уже традиційно Тимко зробив жартівливий прогноз на актуальну тему - цього року організатори Дня бабака запропонували підопічному університетських біологів визначити, чи буде сніжною наступна зима. Кілька разів тваринку запускали на столик з відповідними написами, але "вердикт" був один і той самий - і наступна зима буде безсніжною .