КОРЮКІВКА НАШЕ МІСТО
ГоловнаРеєстрація Вхід
Ви увійшли як Гість • Група "Гості"Вітаю Вас, ГістьRSS
-Громадський Інформаційний Сайт - -
Меню сайту
Категорії розділу
Події [424]
Вибори [145]
Громада та влада [864]
Точка зору [235]
Право знати [1061]
Свобода слова [37]
Гарячий коментар [5]
Тут я живу [275]
Історія нашого краю [91]
Захисник [26]
Свята [720]
Здоров-Я [551]
Господар і Господарка [56]
Смакота [50]
Поради [141]
Рибалка та полювання [42]
Цікавинки [69]
Всячина [43]
Радіо онлайн
СЛУХАТИ ОНЛАЙН РАДІО
Наше опитування
Календар
«  Травень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Друзі сайту

Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст.№1.

Семеновка - наш город!

Статистика
Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Архів записів
 


Головна » 2011 » Травень » 13 » Є НАД ЧИМ ПРАЦЮВАТИ Під час розширеного засідання Колегії облдержадміністрації...
08:51
Є НАД ЧИМ ПРАЦЮВАТИ Під час розширеного засідання Колегії облдержадміністрації...

 

                   Є  НАД  ЧИМ  ПРАЦЮВАТИ

Під час розширеного засідання Колегії облдержадміністрації...

     Громада має бачити конкретні кроки влади у напрямку покращення життя людей. Саме такі дії визначають курс, яким ми йдемо, в якому напрямку рухається країна.

Затвердити план комплексних заходів з підготовки господарського комплексу і об’єктів бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років з чіткими термінами виконання поставлених завдань – таке доручення керівникам районів та обласних управлінь дав голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко під час розширеного засідання Колегії облдержадміністрації, на якому серед інших розглядалося питання про підсумки проходження опалювального періоду 2010-2011 років та підготовку господарського комплексу і об’єктів бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років.

Як зазначив у доповіді начальник головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віктор Геращенко, завдяки спільним заходам органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, установ і організацій соціальної сфери, вдалося своєчасно підготувати об’єкти і мережі, розпочати і провести опалювальний сезон 2010-2011 років без серйозних зривів. 

У період підготовчої компанії було комплексно підготовлено 7029 будинків, у тому числі 4850житлових будинків комунальної власності. По основних видах ремонтних робіт у комунальному житловому фонді планові завдання виконано.

Упродовж минулого осінньо-зимового періоду джерела електро-, газопостачання та об’єкти тепло-, водопостачання та водовідведення працювали в штатному режимі.

Підприємствами паливно-енергетичного комплексу у 2011 році планується продовжити роботи з реконструкції та оновлення основного і допоміжного обладнання.

Однак, наголосив Віктор Геращенко, є ряд питань без вирішення яких неможливо забезпечити належну підготовку та стале проходження опалювального періоду 2011-2012 років.

Перш за все, це забезпечення 100% розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги.

Підприємствами теплоенергетики та котельнями промислових підприємств, які надають теплову енергію бюджетним установам та населенню, з початку 2011 року спожито природного газу на суму 224,1 млн. грн., сплачено 199,7 млн. грн. або 89,1%.

Загальний борг споживачів за відпущену електричну енергію з урахуванням боргів минулих років станом на становить 19,8 млн. гривень.

Одним із факторів низького рівня розрахунків за спожиті енергоресурси та виконання підготовчих робіт є нестача обігових коштів у підприємств через несвоєчасне введення органами місцевого самоврядування економічно обґрунтованих тарифів.

Залишаються невирішеними проблеми на котельнях у ряді населених пунктах області. Перш за все, це встановлення індивідуального опалення, що ставить під загрозу подальший розвиток теплопостачання населених пунктів.

Із усіх проблемних питань утримання житлових будинків основним являється технічний стан покрівель, отже органам місцевого самоврядування слід збільшити асигнування із місцевих бюджетів на капітальний ремонт покрівель.

Зважаючи на це, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко підкреслив: на місцях необхідно чітко розібратись і вжити всіх заходів щодо забезпечення своєчасного проведення в повному обсязі ремонтних робіт, підготовки основного та допоміжного обладнання систем життєзабезпечення, в першу чергу теплових мереж житлових будинків та об’єктів соціальної сфери. Особливу увагу, аналізуючи прорахунки і помилки минулого опалювального сезону, слід приділити проблемним об’єктам, упереджуючи можливі негативні наслідки.

Керівник області наголосив: в умовах обмежених фінансових ресурсів країни необхідно максимально використовувати власний потенціал.

Зокрема, в місцевих бюджетах максимально врахувати потреби галузі у фінансових ресурсах, в першу чергу на капітальний ремонт покрівель та внутрішньобудинкового обладнання житлового фонду комунальної форми власності; активізувати роботу з впровадження енергоефективних технологій; забезпечити в повному обсязі використання бюджетних видатків на розрахунки бюджетних установ за спожиті енергоресурси, послуги тепло-, водопостачання та водовідведення; приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до рівня економічно обґрунтованих витрат, а також забезпечити повні розрахунки за спожиті енергоносії, в першу чергу, за газ.

"Вже зараз у кожному районі, в кожному управлінні має бути розроблено чіткий графік підготовки кожного об’єкту, кожної установи до нового опалювального сезону з конкретними термінами виконання. Тільки за таких умов ми зможемо належно увійти в зиму та пройти цей сезон організовано і стабільно”, – зауважив Володимир Хоменко.

Зокрема, про стан розрахунків платників та шляхи збільшення доходів бюджету Пенсійного фонду.

Розгляд цього питання на засіданні Колегії облдержадміністрації обумовлений складним станом пенсійної системи в Україні в цілому та в Чернігівській області зокрема. Щомісячно на виплату пенсій в області спрямовується понад 430 мільйонів гривень, а забезпеченість власними коштами на виплату пенсій складає близько 50%. На 100 працюючих, що сплачують внески, припадає 137 пенсіонерів.

Керівники 715 підприємств, установ та організацій області, на яких працює 29,5 тисяч штатних працівників, не знайшли можливості розрахуватися по соціальних платежах.

Як зазначив начальник головного управління Пенсійного фонду України в області Петро Кулініч, станом на 1 квітня 2011 року недоїмка платників області по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування склала 24,3 млн. грн., що на 3,9 млн. грн. або на 14% менше ніж на початок року.

В області лише 15 боржників (2% від загальної кількості) мають недоїмку більше 50 тис. грн, але на них припадає майже 76% від її загальної суми (4,4 млн гривень).

З початку року органами Пенсійного фонду за порушення платіжної дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 186 посадових осіб на суму 88 тис. грн., що вдвічі більше ніж у І кварталі 2010 року. Більше 98% застосованих штрафів сплачено.

По 323 фактах зростання заборгованості до Пенсійного фонду проінформовано соціальних партнерів, з метою вжиття заходів, спрямованих на погашення боргів, комісіям з питань погашення заборгованості по виплаті заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат направлено матеріали по 170 випадках збільшення боргу, 108 керівників підприємств–боржників заслухано на засіданнях комісій. У результаті 292 платники погасили повністю і 91 – частково борг на суму 6,6 млн. грн.

Як наголосив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, плачувати соціальні внески – це не право, а обов’язок роботодавців. Він доручив головам райдержадміністрацій, міським головам, керівникам правоохоронних та контролюючих органів вживати упереджувальні заходи спрямовані на недопущення недоїмки з єдиного внеску та легалізацію заробітної плати. Також керівник області зосередив увагу на необхідності посилення роботи з роз’яснень положень пенсійної реформи.

"Тільки спільними зусилля різних гілок влади, профспілок, об’єднань роботодавців можна знайти якісно новий підхід в питаннях запобігання виникненню заборгованості зі сплати єдиного внеску та виховання законослухняних платників”, – зазначив він.

Ще одним важливим питанням, розглянутим на засіданні, було питання про стан контрольно-ревізійної роботи, дотримання фінансово-бюджетної дисципліни в Чернігівській області за підсумками І кварталу 2011 року.

За словами першого заступника начальника контрольно-ревізійного управління в області Сергія Нікітченка, результати контрольно-ревізійної роботи в області за І квартал 2011 року щодо законного та цільового витрачання коштів і матеріальних цінностей, їх збереження, ефективності використання державних активів, наповнення бюджетів різних рівнів, а також вжиття заходів щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому, тобто здійснення попереднього, поточного та послідуючого контролю, сприяють забезпеченню належного рівня фінансово-бюджетної дисципліни в області, наповненню дохідних частин бюджетів і державних цільових фондів.

Разом з цим, в ході комплексу заходів контролюючими органами встановлені непоодинокі факти порушень фінансово-бюджетної дисципліни в частині невиконання вимог Бюджетного кодексу України, а саме врахування в першочерговому порядку потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ; неналежне виконання бюджетного законодавства щодо взяття та реєстрації зобов’язань, фінансових зобов’язань; неперерахування до бюджету обов’язкових податків, зборів та інших обов’язкових платежів, порядку розрахунків з Пенсійним фондом. Також було встановлено факти незаконного, нецільового використання бюджетних коштів та недоотримання бюджетами всіх рівнів фінансових ресурсів.

Посилити, насамперед, внутрішній контроль, проаналізувати кадрове забезпечення фінансових і бухгалтерських підрозділів установ, збільшити вимогливість до цих працівників на не допускати порушень фінансово-бюджетної дисципліни – таке завдання керівник області поставив перед органами виконавчої влади всіх рівнів, місцевого самоврядування, фінансовим органам, казначейською і контрольно-ревізійною службами, керівниками бюджетних установ.

Головам райдержадміністрацій спільно з головами територіальних громад також необхідно вжити додаткові заходи щодо наповнення доходної частини місцевих бюджетів, ефективного здійснення видатків для розв’язання нагальних соціальних проблем, забезпечення належного фінансування та утримання установ бюджетної сфери.

Володимир Хоменко наголосив: в умовах хронічної нестачі бюджетних ресурсів необхідно запровадити режим економного використання коштів, не допускати нецільового та неефективного їх витрачання, порушення бюджетного законодавства, а усім розпорядникам бюджетних коштів слід чітко визначитись з основними пріоритетами діяльності, виходячи з наявних фінансових можливостей.

В роботі Колегії облдержадміністрації взяли участь начальник управління контрольно-ревізійної роботи, з питань дерегулювання і запобігання та протидії корупції Міністерства соціальної політики України Андрій Власик та заступник директора Департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Валентина Кудін.

Підготовка та проведення ювілейних заходів до 20-ї річниці незалежності України триває відповідно до наміченого плану. Про це на розширеному засіданні Колегії облдержадміністрації під час розгляду питання ходу підготовки до свята повідомив заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко.

З метою належного відзначення в області 20-ї річниці незалежності України обласною державною адміністрацією узагальнено пропозиції органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та представників громадських організацій. Розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено відповідний план заходів та утворено організаційний комітет з підготовки і відзначення свята. Відповідні районні та міські плани заходів затверджено розпорядженнями голів райдержадміністрацій та рішеннями виконавчих комітетів міських рад.

Протягом лютого – квітня в області вже пройшов ряд заходів, приурочених до 20-річчя незалежності.

У березні – квітні відбулись творчі звіти районів та міст Чернігова, Ніжина, Прилук "Живи, незалежна і сильна, і слався, єдина, в віках!”, присвячені 20-й річниці незалежності України. Участь у концертних програмах взяли майже п’ятсот творчих колективів області, у виставкових комплексах були задіяні більше семисот народних майстрів.

Вже підбито підсумки першого обласного літературного конкурсу "Хай весь світ дивують нині діти неньки України”. На конкурс надійшло понад 200 творчих робіт учнів 4–7-х класів загальноосвітніх шкіл області.

У 2011 році проходитимуть заходи культурно-мистецького плану: перше Міждержавне літературно-мистецьке свято "Нетлінне Слово…” у м. Новгороді-Сіверському, козацьке свято у Національному історико-культурному заповіднику "Гетьманська столиця” у м. Батурині Бахмацького району, виставка нових надходжень "України слава стала!” в обласному історичному музеї ім. В. Тарновського, виставка живопису і графіки молодих художників "Молода Україна” в обласному художньому музеї, ІV фестиваль традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств "Київська Русь” у смт Любечі Ріпкинського району, Міждержавний фестиваль духовного співу та музики в м. Прилуки, відкриття з нагоди 70-річчя партизанського руху ІІ черги музейно-меморіального комплексу партизанської слави "Лісоград” у с. Єліне Щорського району, Всеукраїнське літературно-мистецьке свято "Седнівська осінь” у Чернігівському районі.

Крім того, буде продовжуватися спорудження об’єктів у Національному історико-культурному заповіднику "Гетьманська столиця” у м. Батурин та історико-археологічного музейного комплексу "Древній Любеч” у Ріпкинському районі. Зроблено перші кроки по занесенню історичного центру Чернігова до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. З обласного та місцевих бюджетів профінансовано роботи по відкриттю музею Миколи Ге у м. Ічня та реконструкції музею Павла Тичини у с. Піски Бобровицького району. У 2011 році планується урочисто відкрити пам’ятники Св. Антонію у Любечі, письменнику Аркадію Казці у Седневі, святителю Іоасафу, єпископу Білгородському у м. Прилуках, Марку Бернесу у м. Ніжині. Дана робота сприяє не лише відновленню історико-культурної спадщини та вшануванню пам’яті видатних земляків у рік незалежності України, а також значно підвищує туристичну привабливість Чернігівщини.

2011 рік є роком позитивних перетворень у соціально-економічній сфері, які окреслені у Середньостроковій програмі соціально-економічного розвитку області на 2011–2015 роки.

Це і позитивні зрушення в агропромисловому секторі: розвиток тваринництва (введення в експлуатацію у цьому році 8-ми сучасних м’ясо-молочних комплексів); відновлення цукрової галузі Чернігівщини, будівництво мережі елеваторів, також розпочато роботи по організації відкриття оптових ринків сільгосппродукції.

Що стосується економіки, то основними пріоритетами 20-го року незалежності в області стала підтримка якості чернігівських товарів, проведення інвестиційних форумів, участь кращих підприємств області у всеукраїнських та міжнародних виставках якості. Знаковим є те, що саме в річницю незалежності значно поглибилося транскордонне співробітництво з Російською Федерацією та Республікою Білорусь.

В цьому році нарешті почала вирішуватися болюча для області проблема утилізації хімічних засобів захисту рослин, які десятиліттями загрожували екологічній безпеці Чернігівщини.

Як зазначив Віктор Тканко, у рік 20-ї річниці незалежності України область перетворилась на справжній "будівельний майданчик освіти”. Виділені кошти на будівництво та реконструкцію навчальних закладів у містах Прилуки та Носівка, селищі Седнів Чернігівського району, с. Нова Басань Бобровицького та с. Машеве Семенівського районів. Такої кількості новобудов в освітянській сфері не спостерігалось впродовж останніх 10-ти років. Найближчим часом буде введено в експлуатацію дошкільний навчальний заклад у с. Вихвостів Городнянського району.

Також триває робота по реалізації в області завдань Року освіти та інформаційного суспільства.

Вперше за останні роки у всіх навчальних закладах пройдуть загальні профілактичні медичні огляди учнів для раннього діагностування хвороб, попередження захворюваності молодого покоління. Покращенню медичного забезпечення населення стане і відкриття в рік 20-річчя нової рентгенопераційної в м.Чернігів з сучасним обладнанням (ангіографом) для діагностики серцево-судинних захворювань. Також в цьому році продовжується будівництво Талалаївської ЦРЛ.

До заходів з нагоди 20-ї річниці незалежності долучатиметься велика кількість учнівської та студентської молоді. Так, дана тема звучатиме під час проведення Міжнародного молодіжного фестивалю "Дружба – 2011”. За участю молодіжних громадських організацій, студентського активу області та громадських діячів у серпні ц. р. відбудеться молодіжний громадський форум "20 років незалежності України: молодіжний погляд”.

Чернігівська область буде гідно представлена на всеукраїнських заходах з нагоди 20-ї річниці незалежності.

Так, область братиме участь у Всеукраїнському конкурсі "Населений пункт кращого благоустрою та підтримки громадського порядку”.

У рамках загальнодержавної виставкової акції "Барвиста Україна” у Національному комплексі "Експоцентр України” відбудеться виставка-презентація області "Сіверські контракти – 2011”. На VIІ Міжнародній книжковій виставці-ярмарку буде представлено книжкову продукцію видавництв області.

З нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та 20-ї річниці незалежності України в усіх населених пунктах області пройдуть урочисті зібрання, святкові концерти та покладання квітів до пам’ятних знаків, пам’ятників видатним діячам українського державотворення, борцям за незалежність, воїнам, полеглим за свободу України. Всі ці заходи відбудуться за участю представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, діячів науки і культури, представників громадських та релігійних організацій, політичних партій.

В обласному центрі за участю керівництва області буде проведено урочистий прийом з відзначенням кращих виробників, підприємців, представників інтелігенції, ветеранів праці, державних службовців, депутатів місцевих рад різних рівнів, активістів громадських організацій Чернігівщини.

23 серпня 2011 року відбудеться урочиста церемонія підняття Державного Прапора України у м. Чернігові біля будівлі Чернігівської райдержадміністрації, акція "Я громадянин України” з врученням паспортів України обдарованим шістнадцятирічним юнакам і дівчатам Чернігівщини та автопробіг з державними прапорами вулицями обласного центру.

У церквах усіх конфесій 24 серпня будуть проведені молебні за Україну і Український народ.

Цього ж дня в обласному центрі відбудеться урочисте відкриття VІ Міжнародного фольклорного фестивалю національних культур "Поліське коло”, парад військ Чернігівського гарнізону на честь 20-ї річниці незалежності України.

У листопаді – грудні будуть проведені урочистості, просвітницькі та інші тематичні заходи з нагоди 20-ї річниці всеукраїнського референдуму в питанні про проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року.

Ювілейні заходи широко висвітлюються в місцевих та регіональних засобах масової інформації. Зокрема, на веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації вже створено відповідну рубрику, а в обласній газеті "Деснянська правда” започатковано тематичну сторінку "День народження країни”. Відповідні програми готуватимуться і на ОДТРК "Сівер-Центр”. Ювілею буде присвячено фестиваль журналістів регіональних засобів масової інформації "Золотий передзвін Придесення”.

Процес підготовки та проведення заходів до свята перебуває на постійному контролі у керівництва облдержадміністрації.

Як підкреслив очільник області, 20-а річниця незалежності України – це не лише культурно-масові заходи, а цілий комплекс рішень та дій в суспільно-політичній, гуманітарній та соціально-економічній сферах.

"Будівництво шкіл та дитячих садків, повне та ефективне освоєння коштів, які надходять в область і райони для забезпечення сталого соціально-економічного розвитку – ось що таке 20-річчя незалежності. Громада має бачити конкретні кроки влади у напрямку покращення життя людей. Саме такі дії визначають курс, яким ми йдемо, в якому напрямку рухається країна”, – резюмував Володимир Хоменко.
                                                                                Джерело: Прес-служба облдержадміністрації  


Категорія: Громада та влада | Переглядів: 919 | Додав: VLAS-KOR | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
КОРЮКІВКА НАШЕ МІСТО © 2024
Форма входу
Логін:
Пароль:
Переклад Сайту


Пошук
Ми ВКонтакті
Наша кнопка
Її код
Code
<a href=" http://korjukivka-sity.at.ua/"target=_blank><img src=" http://korjukivka-sity.at.ua/knopka_sajta.gif"border="0" title=" Громадський сайт міста Корюківка " width=137 height=50></a>
Погода
Корюковка 

Телефонний довідник Корюківського району

Найближчі свят
Праздники Украины
Гороскоп
Loading...
Гімн України