Де і як набути професію інваліду?.
Загальновідомо, яку важливу роль в житті людини має професійна діяльність, особливо коли професія обрана за покликом серця. Знайти роботу, реалізувати в професійній діяльності в сучасних соціально-економічних умовах надзвичайно складно всім: і молодим, і середнього віку, здоровим, а тимпаче особам з інвалідністю.
Для осіб з обмеженими фізичними можливостями шлях до професійного успіху ускладнений не лише вадами здоров’я, але й соціальними та психологічними проблемами, які завжди супроводжують хворобу чи травму, що породжують інвалідність. Тому, одним з напрямків комплексного вирішення цих проблем є професійне навчання інвалідів робітничим професіям в спеціалізованих реабілітаційних закладах.
Такий заклад для людей з особливими потребами, які прагнуть знайти своє місце у житті і бути корисними суспільству, майже 9 років працює в селі Лютіж, що неподалік від м.Київ.
Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів - державна соціальна установа Міністерства соціальної політики України.
До Центру приймаються громадяни України із числа інвалідів працездатного віку І-ІІІ груп, які не мають професії або через інвалідність не можуть працювати за раніше набутою професією і за висновком МСЕК потребують професійної реабілітації.
У просторих навчальних кабінетах та добре обладнаних виробничих майстернях можна пройти професійну підготовку за робітничими професіями.
По закінченні курсу навчання випускники складають державні іспити і отримують свідоцтво державного зразка про набуття робітничої професії.
Професійне навчання в Центрі поєднується з медичними процедурами та заходами соціально-психологічної реабілітації. До послуг слухачів: кабінет фізіотерапії, зал лікувальної фізкультури, банеолікування, масаж, комп'ютерна діагностика, консультації психолога та соціального працівника, групові тренінгові заняття. У вільний від занять час слухачі беруть участь в художній самодіяльності, готують та проводять концерти, виставки, конкурси та дискотеки.
Професійне навчання, його медичне та соціально-психологічне супроводження, проживання та харчування слухачів у Центрі забезпечуються за рахунок коштів Державного бюджету.
Документи вступників приймаються Приймальною комісією Центру постійно протягом року. Зарахування до Центру здійснюється за результатами попереднього розгляду пакетів документів та професійного відбору в Центрі.
До приймальної комісії слід подати наступні документи:
* направлення регіонального управління соціального захисту населення;
* заяву на проходження професійної реабілітації в Центрі, до якої додають:
* копію документа про освіту;
* медичну довідку (форма 086-У) з обов'язковим висновком медичної комісії про професійну придатність;
* виписку з особової амбулаторної картки стосовно динаміки інвалідизуючого захворювання за останні 2 роки;
* довідки від психіатра, нарколога, онколога; для осіб віком понад 30 років - проктолога;
* копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності;
* індивідуальну програму реабілітації МСЕК;
* копію паспорта;
* довідку з місця проживання;
* дві фотокартки розміром 3x4 см.;
* копію довідки про ідентифікаційний номер з податкової інспекції;
* картку індивідуальної профконсультації клієнта, видану місцевим центром зайнятості.
До Центру не приймаються особи непрацездатного віку та з медичними протипоказаннями (гострі інфекційні захворювання до закінчення строку ізоляції; психічні розлади; венеричні захворювання; епілепсія; онкологічні захворювання середньої та тяжкої стадії перебігу; усі інші захворювання в гострій, підгострій та заразній формах; протипоказання до обраної робітничої професії). Графік набору слухачів на професійну реабілітацію до Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів у 2013 році
Більш детальну інформацію про правила прийому абітурієнтів до Центрів реабілітації інвалідів можно отримати в Управлінні соціального захисту населення Корюківської районної державної адміністрації, що знаходиться за адресою: м. Корюківка, вул. Вокзальна 9, та за телефоном 2-13-55. Управління соціального захисту населення Корюківської
РДА
|