Вас звільнили з роботи! Звертайтеся до суду ! .
Питання, пов’язане з фактом поновлення працівника на роботі, вирішується відповідно до рішення суду: видається наказ про поновлення працівника на роботі, вносяться відповідні зміни до трудової книжки працівника, нараховується і невідкладно виплачується оплата часу вимушеного прогулу. Відповідно до п.2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993р. № 58, зареєстрованим у Мін’юсті України 17.08.1993р. № 110, зокрема, визнається недійсним запис, зроблений відповідно до наказу про звільнення, визнаного судом незаконним; провадиться оплата часу вимушеного прогулу за умови зазначення про це у рішенні суду про поновлення працівника на роботі. За частиною 5 статті 235 КЗпП України рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, ухвалене органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню.
Згідно з ч.1 ст. 76 Закону України «Про виконавче провадження» виконання рішення вважається закінченим з дня видачі відповідного наказу або розпорядження власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом, фізичною особою, фізичною особою - підприємцем, який прийняв незаконне рішення про звільнення або переведення працівника, після чого державний виконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
Відповідно, поновлення працівника відбувається не з дати винесення судом рішення про таке поновлення, а з дати звільнення працівника , яка відповідно до цього рішення визнається недійсною.
|