В Індії виготовили перші нанотаблетки
Індійські вчені розробили нову форму ліків. Створені ними наноскопічні кристали медичних препаратів набагато легше і швидше всмоктуються стінками кишечника, навіть якщо самі ліки не розчиняються у воді. Такі нанотаблетки обіцяють стати справжнім проривом у фармацевтичній індустрії.
За даними авторів дослідження - співробітників Регіонального інституту освіти (NCERT) г.Бхопал (центральна Індія), більше половини лікарських препаратів у всьому світі погано розчиняються у воді, тому вони виявляються неефективними при прийомі всередину.
Вчені мужі запропонували новий спосіб вирішення цієї проблеми - вони винайшли мікроскопічні кристали, у формі яких ліки стають розчинними у воді, навіть якщо вони не мають такої властивості у звичайному своєму стані.
У разі якщо ліки представлено у вигляді крихітного шматочка речовини, молекулам води стає легше руйнувати зв'язку між молекулами препарату, що по суті і є процесом розчинення. Після цього розчинені частки ліків швидко всмоктуються стінками кишечника і засвоюються організмом.
В даний час співробітник інституту NCERT Р. Равічандрам виготовив нанотаблетки джімнемової кислоти, яка контролює рівень цукру в крові і вважається відмінним засобом у боротьбі із зайвою вагою та в профілактиці діабету. Дослідження ефективності нової форми ліків тривають, і, якщо користь від них буде підтверджена, це стане справжнім проривом у фармацевтичній індустрії. Нагадаємо, раніше учені Інституту генетики та цитології (наука, що вивчає гриби) Національної академії наук Білорусі розробили таблетки для захисту від радіації.
За матеріалами ТСН,
|