УВАГА ! ДОСВІД ... Зекономити на комуналці відмовившись від частини послуг ЖЕКів?Комунальні платежі чернігівців зростають кожного разу як переглядається розмір мінімальної заробітної плати і зростає вартість бензину та електрики. Востаннє їх підняли з січня 2018 року, наступне подорожчання імовірно буде в липні, коли очікується, що та ж мінімалка зросте до 4 тисяч гривень. І це якщо не подорожчає паливо. А ціни на нього ростуть, бо дорожчає нафта. А коли не дорожчало паливо навесні з початком сільськогосподарських робіт?
![](http://www.gorod.cn.ua/image/news/gorod_8/gr_18.01.2018_vykonkom_02.JPG) Ідея про можливості економії на комунальних платежах виникла на черговому засіданні виконкому чернігівської міської ради. Керівник КП ЖЕК-13 Володимир Прищеп подав на затвердження виконкому пропозицію встановити для будинку по вулиці Інструментальній 24 тариф по сплаті комуналки який здивував багатьох – 2 гривні 12 копійок, тоді як по місту він близько 3 гривень. Ще більше здивувались чиновники коли у таблиці побачили навпроти пунктів прибирання сходових кліток і прибирання прибудинкової території нулі. Як пояснив керівник ЖЕКу будинок цей у зразковому стані, а мешканці самостійно прибирають і територію довкола будинку і сходи, тому від цих послуг ЖЕКу хочуть відмовитись. Суперечки тривали довго. Питання було не лише в тому, що зменшуються платежі комунальному підприємству, але й стосовно чистоти – чи дійсно там прибирають і з кого питати, якщо за кілька тижнів там виявиться смітник. Врешті-решт домовилися на тому, що питання поки що відкладається а на наступне засідання виконкому керівник ЖЕКу надасть офіційні документи про відмову від цих послуг і документи, якими буде визначено відповідального за прибирання прибудинкової території. Тоді чиновники пообіцяли погодитися з проханням мешканців.
![](http://www.gorod.cn.ua/image/news/gorod_8/gr_18.01.2018_vykonkom_03.JPG) Юрій Власенко, який є членом виконкому, відносно цього питання зазначив, що за законодавством мешканці будинків мають повне право обирати які послуги їм надаватиме обслуговуюча компанія, той же ЖЕК, і відмовитися від них якщо вважають це за необхідне. Міський голова Владислав Атрошенко додав з цього приводу, що сенс у цьому дійсно є, але вказав, що чистота сходових кліток – це дійсно проблема самих мешканців, а от що стосується прибудинкової території, то чистота там – це вже і проблема і міста також. Як результат міський голова доручив вивчити це питання більш детально і розглянути можливість зменшення комунальних платежів мешканцям багатоповерхівок за рахунок відмови від послуг прибирання сходових кліток і навіть прибудинкової території. Але за умови, що прибудинкова територія має прибиратися обов’язково і має бути відповідальний за це. Мешканці багатоповерхівок, звичайно ж, мають самі захотіти відмовитися від цих послуг ЖЕКів.
![](http://www.gorod.cn.ua/image/news/gorod_8/gr_18.01.2018_vykonkom_04.JPG) Про економію на комуналці за рахунок прибирання сходових кліток, знову згадали через кілька хвилин, коли такі ж тарифи затверджувались для приватного підприємства «Техкомсервіс». Для будинку по вулиці Белова 31 встановлюється тариф в розмірі 3,37 гривні для квартир першого поверху і 3,78 для другого й наступних, при цьому прибирання сходових кліток складає 81 копійку і прибудинкової території – 75 копійок. Тож дійсно, чи не дешевше мешканцям відмовитись від даної послуги і самим прибирати ці території чи навіть окремо найнявши прибиральника? Gorod.cn.ua
|