У Корюківці святкували Маковія. ФОТОрепортаж
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s77127885.jpg)
14 серпня українці відзначали Перший Спас або Маковія і традиційно у церквах святять воду, квіти і мак... Цього дня у храмах згадують сімох братів-мучеників Маковіїв та їхню мати Соломію, що загинули за християнство.
Маковія звуть також і Медовим Спасом - святом пасічників, коли освячується перший медовий врожай.
Напередодні Маковія прихожани готували букетики, що складалися із багатьох різних рослин - чабрецю, м'яти, календули, рути, полину, маку. Здавана кожна із цих рослин отримала магічне значення. У цей день, 14 серпня, існує обряд освячення води, зазвичай криничної, воду освячену на Маковія, у народі вважають цілющою і вона цінується не менше стрітенської - вважається надзвичайно корисною і ТОЙ, хто вмивався нею, виліковувався від усіх хвороб.
Від Маковія розпочинається двотижневий
Успенський
піст, який передує одному з найбільших релігійних свят - Успінню Пресвятої Богородиці. Піст триває два тижні і як і Великий піст, забороняє вжиток м'ясних, молочних і рибних продуктів. Тільки 19 серпня в свято Преображення Господнього - один раз за весь піст - можна їсти рибу.
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s82885634.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s32756552.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s41367210.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s89792825.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s33053184.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s87591420.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s20730378.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s75065790.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s68779327.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s60470683.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s38256690.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s12052591.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s93806508.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s70701833.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s56495548.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s34250248.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s43163703.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s78591583.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s54660329.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s77103387.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s00787995.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s00560570.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s06055147.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s06806123.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s06059380.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s18047307.jpg)
![](http://korjukivka-sity.at.ua/_nw/26/s52472804.jpg)
|