СКОРИСТАЙТЕСЯ Право на додаткову соціальну відпустку?
.
З 1 січня 2010 року набрала чинності норма Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» від 19.05.2009р., якою внесені зміни до Закону України «Про відпустки» в частині надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (стаття 19). Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері ( жінці, яка не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері, розлученій жінці, яка виховує дитину без батька, вдові, а також жінці, яка вдруге вийшла заміж, але її дитина від першого шлюбу новим чоловіком не усиновлена), батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.
За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.
Оскільки зазначена відпустка є соціальною відпусткою і не належить до виду щорічних, то вона може надаватися у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини – до чи після.
Крім того, законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей. Тому працівник, який має право на соціальну відпустку, але з якихось причин не скористалася цим правом у році досягнення дитиною певного віку або ж за кілька попередніх років, має право використати цю відпустку з 2004 року по 2009 рік тривалістю 7 календарних днів за кожен рік, а з 2010 року – 10 календарних днів до виповнення дитиною повноліття.
Слід зазначити, що жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання додаткової соціальної відпустки не має. Джерело Інтернет
|