Що обрати ... Окуляри чи контактні лінзи?
.
У світі 1,5 мільярдів людей мають проблеми із зором і потребують його корекції. Багато хто задається питанням, що носити - окуляри чи контактні лінзи?
Ідея виправити зір за допомогою оптики належить Леонардо да Вінчі, який ще на початку XVI століття зробив спробу поліпшити зір, тримаючи перед очима скляні кулі, заповнені водою. Це і була перша у світі окулярна лінза. Згодом лінзи стали виробляти тільки із скла, і вони набули у світі широкого поширення в самих різних формах: окуляри з дужками, монокль, пенсне, лорнет і тому подібне.
У 1927 році англієць Д. Гершель винайшов контактну лінзу, яка видувалася із скла за формою ока, але тільки через 60 років такі лінзи уперше застосував на практиці німецький лікар Ф. Мюллер - його пацієнт успішно носив їх протягом 20 років.
У 40-х роках XX століття контактні лінзи почали виготовляти з пластику, але вони були жорсткими і незручними. Справжню революцію в цій області зробив чеський учений О. Вихтерле, що запропонував використовувати для контактних лінз матеріал, який, поглинаючи воду, ставав м'яким і гнучким, і до того ж пропускав кисень. Це відкриття і поклало початок ері контактних лінз.
Є питання
Професійно відповісти на серйозне питання, що носити у кожному конкретному випадку: окуляри або контактні лінзи, може тільки лікар-офтальмолог. Але є і деякі загальні рекомендації.
Кому окуляри і які?
1. Окуляри краще вибирати тим, хто потребує тільки тимчасової корекції зору, наприклад для читання або перегляду телепередач. 2. Автолюбителям радять окуляри з покриттям антивідблиску або "хамелеони". 3. Людям, що багато працюють за комп'ютером, потрібні окуляри із спеціальним покриттям. 4. Літнім людям, що страждають старечою далекозорістю, підходять окуляри з мультифокальними лінзами. 5. Ті, хто має медичні протипоказання до використання контактних лінз, повинні носити тільки окуляри. 6. Можна носити окуляри просто як модний аксесуар або для надання вигляду солідності, а також з естетичних міркувань, приховуючи недоліки обличчя.
А кому лінзи?
Контактні лінзи рекомендується носити при наступних медичних показаннях: - висока міра короткозорості і далекозорості, при яких контактні лінзи дають велику гостроту зору, не міняючи розмірів зображення на сітківці; - неможливість або недостатня ефективність окулярної корекції зору за відсутності кришталика в одному з очей, слабобаченні, дитячій косоокості; - різниця в заломлюючій здатності обох очей більше 2,5 діоптрій; - виражений астигматизм; - виразки рогівки, опіки або травми очей, при яких контактні лінзи виконують роль пов'язки.
При прийомі деяких лікарських препаратів, у тому числі оральних протизаплідних засобів, у тих, хто носить контактні лінзи, може виникнути сухість очей, затуманення зору або неприємне відчуття "піщинок" в очах. У цих випадках рекомендується використовувати спеціальні зволожуючі краплі, тимчасово не носити контактні лінзи і обов'язково проконсультуватися з лікарем-офтальмологом.
Заради прекрасних очей
Тривале носіння окулярів може привести до появи "мішків" під очима і "гусячих лапок" навколо очей. Щоб цього не сталося, доглядайте шкіру повік за допомогою спеціальних косметичних засобів і робіть точковий масаж зони навколо очей.
Якщо ви носите контактні лінзи, уникайте аерозольної косметики і користуйтеся для догляду за шкірою повік тільки знежиреними кремами і гелями. І не економте на декоративній косметиці: туш для вій і тіні не повинні обсипатися, а підведення для очей - текти!
Джерело інтернет ШАНОВНІ ЧИТАЧІ !
Переглянути багато цікавих публікацій щодо лікування, Ви можете на сайті http://korjukivka-sity.at.ua/
|