13 та 14 вересня у селі Бреч Корюківської ОТГ Чернігівської області проходила міжнародна конференція онкологів. Тема науково-практичної конференції «Впровадження європейських технологій у лікуванні онкохворих. Чернігівська модель».
В роботі конференції взяли участь представники Іспанії, Англії, Швеції, Білорусі та практично від кожної з областей України.
Чернігівський медичний центр сучасної онкології презентував роботу нового апарату лінійний прискорювач, який працює вже більше півроку.
Також показали нові оперативні втручання, які запровадили в центрі онкології та нові протоколи лікування, які проводять на міжнародному рівні. Від чернігівського медзакладу було 5 докладів.
![](https://val.ua/uploads/newsimages/1568537183.13255d7dfa5f205ba70844243_677352819444193_7066963382389178368_n.jpg)
«Променева терапія один із дороговартісних методів лікування онкохворих через те, що обладнання надзвичайно дороге і потребує не дешевого обслуговування. Це обладнання постійно мають обслуговувати інженери, фізики та висококваліфіковані спеціалісти. У центрі сучасної онкології вже працює лінійний прискорювач і йде мова про придбання другого такого апарату. Адже один лінійний прискорювач задовольняє потреби пацієнтів лише на 30% необхідних потужностей», – розповів новий гендиректор Чернігівського медичного центру сучасної онкології Юрій Шень.
Окрім променевої терапії, на конференції обговорювали лікування онкохворих хірургічним втручанням, хіміотерапією та сучасною імунотерапією.
«Щорічно в Україні виявляють 140 тисяч нових випадків захворювання на злоякісні пухлини. В національному канцер-реєстрі на обліку стоїть біля 1 мільйона пацієнтів з діагнозом злоякісні пухлини, які перебувають у ремісії. Фінансування відбувається бюджетним коштом, але, на жаль, його всім не вистачає і пацієнти вимушені доплачувати з власної кишені», – зазначив головний лікар Національного інституту раку Андрій Безносенко.
![](https://val.ua/uploads/newsimages/1568537223.0275d7dfa87069aa70460571_531361924100027_183206288186933248_n.jpg)
За словами колишнього директора Чернігівського медичного центру сучасної онкології, нині народного депутата України Валерія Зуба, країні не вистачає програми державної боротьби з онкологічними захворюваннями. Тому він разом з колегою, народним депутатом України Валерієм Дубілем працюватимуть у комітетах та Верховній Раді над прийняттям програми, яка б дозволила забезпечити медичні заклади сучасною апаратурою та значно зменшити фінансове навантаження на пацієнтів.
Джерело https://val.ua