Станом на 1 жовтня 2016 року субсидію отримує 216 тисяч домогосподарств області з населення майже у 500 тисяч.
Про це сьогодні, 3 жовтня, розказав директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін.
За його словами, Програму по отриманню субсидій намагаються привести до реалій сьогодення, аби якомога більше жителів країни змогли отримати допомогу від держави. Зокрема, політика Міністерства соціальної політики направлена на монетизацію пільг та субсидій.
Згідно нововведень, які набули чинності 21 вересня, 15% - середній показник, який чернігівці сплачуватимуть від суми надання комунальних послуг у разі оформлення субсидії.
Як і раніше, задля того, аби оформити субсидію, необхідно заповнити заяву та декларацію, які незабаром отримають усі жителі області. Для тих, хто вже отримує субсидію заповнювати всі заяви повторно не потрібно, навпаки, це додасть більше роботи департаменту соцзахисту.
Єдиний виняток повторного заповнення заяв – суттєві зміни у доходах чи зміна числа прописаних у помешканні. Також, у разі дороговарстісної купівлі, більш ніж на 50 тисяч гривень, жителю області буде відмовлено в отриманні субсидії. Подати документи на її отримання можна буде лише через рік.
Водночас, якщо ці кошти були витрачені на дорогавртісне лікування, необхідно подати заявку до спеціальної комісії, яка в окремому порядку розгляне звернення громадянина.
Загалом, зміни у порядку призначення субсидій наступні:
Як розказав Олег Русін, за 2015 рік було відмовлено 50 тисячам жителів області. Причинами для відмови стали, зокрема, дорого вартісні купівлі.
Відзначимо, що ще одним нововведенням стало те, що відтепер соціальні інспектори перевірятимуть відповідність життя чернігівців згідно з поданими деклараціями. Зокрема, у разі скарг сусідів щодо невідповідності життя, соцінспектор може прийти до дому до заявника на отримання субсидій та перевірити його майновий стан.
Таким чином, у разі невідповідності життя можуть відмовити у наданні субсидії.
Автор: Чернігівщина: ПІК