14 жовтня відзначається православне свято Покрову Пресвятої Богородиці, яке належить до числа великих свят Православної Церкви. Його повна назва - Покров Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії . „Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем”. В українських селах і до сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови... Корені виникнення свята сягають сивої багатотисячолітньої давнини і пов’язані з космічним станом природи і, відповідно, особливим етапом у житті людини.
Які ж це особливості?
Загальновідомою ознакою Покрови є те, що вона покриваєЗемлю або листям, або снігом.
Для того, щоб усi члени сім’ї були здоровими, на Покрову старша господиня брала вишитого рушника, що був над iконою Богородиці, і розвiшувала його над вхiдними дверима...
Покрова – це також старовинне народне свято, пов’язане з культом поминання Предків та творення нових родин. Покрови було найбільшим і найзначущим святом у козаків, в цей день відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх.
На Покрову упродовж всього дня спостерігали за погодою: якщо з Півдня дув низовий вітер, зима буде теплою, якщо дув вітер із Півночі – холодною, із Заходу ..