Луганські облюбували Чернігівщину На Чернігівщину переїхало двоє суддів із зони АТО. 14 лютого Президент Порошенко своїм указом перевів працювати на Чернігівщину двох суддів з Луганщини.Тетяну Русанову, обрану безстроково на посаду судді Новозаводського райсуду Чернігова. Раніше вона працювала у Первомайському міському суді.Андрія Савенка, призначеного на п'ять років на посаду судді Варвинського райсуду. Раніше він працював у Лисичанському міському суді.
Території, з яких приїхали судді, контролюють сепаратисти. — Приїхати суддя приїхав, ходить на роботу і зарплату отримуватиме. Проте справ не розглядає. Бо не приведений до присяги з жовтня 2013 року, — каже Олексій Семенченко, голова Варвинського райсуду. — Така ж ситуація і у судді Олексія Моцьора. Фактично вже більше року я один на цілий район не піднімаючи голови розглядаю всі справи. Ні у відпустку піти, ні на лікарняний. Вчасно ні пообідати, ні повечеряти. А у мене ж проблеми зі шлунком. Бувають такі дні, що термінові справи розглядаю до півночі. Через десять днів мені 60 років. Єдине, чого хочу, покласти ключі і піти. Хоча звільняє суддів Верховна Рада.
З 12 з половиною років, що я суддею, 9 років замість трьох суддів у нас було двоє. Суддів, які отримують зарплати і нічого не роблять через відсутність присяги, по Україні 312. Луганські облюбували Чернігівщину за часів Януковича. З Луганщини приїхав нинішній голова Апеляційного суду Садіг Тагієв. Були луганські в податковій і в інших держорганах.
Та найбільше їх працювало в міліції. Очолював облуправління МВС генерал Олександр Михайлик. Члени його команди очолювали ДАІ, МРЕВ, УБОЗ, відділ внутрішньої безпеки, науково-дослідний експертно-криміналістичний центр (через який проходить більшість експертиз), управління по боротьбі з економічною злочинністю, а також третину райвідділів. Луганські стали головними у найбільших містах: Чернігові, Ніжині, Прилуках. Окрім цього, в різних міліцейських підрозділах з'явилися десятки луганців, які, маючи нижчі звання і вислугу, потіснили місцевих.
Торік 28 лютого генерал пішов на пенсію. Згодом за ним пішли й інші члени команди. Залишилося двоє начальників: у Бобровиці Ігор Пузіков, у Талалаївці — Олександр Гриневич. Служать і далі на невисоких посадах і інші. Половина виїхала з нашої області. Половина — залишилися тут жити. Зокрема генерал Олександр Михайлик, начальник УБОЗ Олександр Силкін, начальник відділу внутрішньої безпеки Денис Девізоров, екс-начальник міліції Чернігова Олександр Алістратов. Зателефонувала Алістратову.
— Олександре Володимировичу, чому саме Чернігів? — Мені подобається вся Україна: і Схід, і Захід. Та нині не ті часи, щоб переїздити з місця на місце. В Чернігові комфортно і мені, і дітям. Дружина працює, я теж. На теренах області керую службою безпеки однієї з агрофірм.
Автор: Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №11 (1505), gorod.cn.ua
|