Кінець навчального року. «Як ти тести напишеш? Що у тебе в табелі буде?» — лаємо дитину. Або просимо: «Учись». А вона не хоче, а в неї не виходить. То, може, винна не дитина, а брак йоду в організмі? Йододефіцит проявляється затримкою розвитку, погіршенням пам’яті та уваги і навіть слабоумством. А також знесиленням, дратівливістю.
За обмін йоду в нашому організмі відповідає маленький, але дуже важливий орган, розташований на шиї, — щитовидна залоза... . Що правда, а що вигадки у ставленні до щитовидки, розповідає кандидат медичних наук, лікар-ендокринолог Чернігівського обласного центру радіаційного захисту населення Олег Осадців.
5 правд 1. Можна самостійно себе продіагностувати... 2. Зміни у роботі щитоподібної залози відчуваються людиною ... — Чи існують тести (експрес-діагностика) на виявлення хвороби?
3. Щоб нервові клітини нормально працювали, потрібен йод.
— До гормону щитоподібної залози — тироксину — входить чотири атоми йоду. Тироксин необхідний для роботи нервових клітин, для створення так званої мережі зв’язку між клітинами. Йоду в організмі часто не вистачає. Адже ми .... —
4. Йодована сіль і морська — яка краща? — Та, в якій достатня кількість йоду. Сіль має містити від 20 до 40 мг йоду на кілограм... 5. Крім солі, йод — у морепродуктах і морських водоростях....
5 міфів
1. Якщо кинути йодовану сіль у суп, йод втрачає свою активність... — Не факт, — говорить Олег Осадців...