Ходіння по муках... Або, як оформлюється спадщина на земельні ділянки та паї ?
.
У країнах з розвиненою ринковою економікою процес переходу земельних ділянок від одних власників до інших є звичайною справою. Проблема в тому, що Україна до їх числа не належить. Тому щоразу, коли виникає життєва необхідність змінити власника паю, з’являються численні проблеми. Вони виникають навіть у тих випадках, коли земельні ділянки передаються у спадок.
Про те, як оформляється земельний спадок і з якими труднощами стикаються учасники цього процесу, розповідає директор Ресурсного центру з прав на землю, президент Асоціації «Земельна спілка України» Андрій КОШИЛЬ.
- Чи багато в Україні щороку оформляється документів на передачу земельних ділянок (паїв) у спадок?
- Отримати таку інформацію доволі складно. Її Міністерство юстиції публікує рідко. Ми знаємо про неї лише від третіх осіб. Згідно з цією інформацією, кількість щорічних угод з нерухомістю по Україні складає близько 450-500 тис. Із них майже 150-170 тис. складають угоди із земельними ділянками. З цієї кількості приблизно 50-70 тис. угод – це оформлення спадку.
- Хто переважно ініціює процедуру земельної спадщини?...
- Чи часто процедуру оформлення спадку земельних паїв ініціюють ті, хто ними володіє?...
- Як можна змінити ситуацію із земельним спадком?...
- В яких ще випадках виникає необхідність оформляти земельний спадок?...
- З якими труднощами стикаються орендатори, які змушені обробляти нічийну землю?...
- Як можна спростити процедуру передачі земельних паїв у спадок?
- У нас уже саме оформлення земельних ділянок та прав на них доволі складне. І в оформленні процедур успадкування їх чимало білих плям, які не дозволяють робити це дуже швидко та ...