Щ Е Д Р У В А Л И !
ФОТОрепортаж
Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров'я !. Щедрий вечір, а я йду,
Сидить зайчик на льоду.
А я його став питати:
— Куди йти щедрувати?
А він мені показав,
Ще й вушками помахав:
— Іди, іди туди,
Де добрії люди,
Де хороша господиня,
Де хороший господар
Дають дітям щедрий дар!
|
Зі Старим Новим роком вітаємо, здоров'я, миру Вам бажаємо! . Сіємо, сіємо, посіваємо, З Новим роком Вас вітаємо, Не на рік, не на два, А на многії літа!
Віншуємо Вам нині Усі добрі люди; Хай в кожній родині завжди радість буде. Хай кожної днини Вам Бог помагає, Біда хай загине, а сонце сіяє.
Шановні читачі сайту!
Від усього серця щиро вітаємо Вас зі Старим Новим, 2014 роком ! Здоров'я, любові, добра та щастя Всім щиро бажаємо ! Веселого свята і смачної куті !
З повагою, команда веб-сайту КОРЮКІВКА НАШЕ МІСТО
|
13 січня - Щедрий Вечір та свято Маланки
. За тиждень після коляди, напередодні Нового Року (за старим стилем), - Щедрий Вечір. Це - залишок стародавнього, імовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем - це день преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об'єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір, або свято Меланки. Внаслідок розбіжності, яка існує між Григоріанським (світським) та Юліанським (церковним православним) календарем, українці святкують Новий рік двічі в році ... У навечір'я Нового року (тепер - 13 січня) у церквах відбуваються урочисті Богослужіння на закінчення Старого року, щоб наприкінці року подякувати Богові за вже отримані ласки і попросити нових на наступний рік. Як і на Свят-вечір, цього дня готують святкову вечерю, яку в народі величають Щедрою, тому що страви цього вечора не є пісними: тут на столі й кутя, і ковбаси, й холодець, і шинка... Тільки посідали за стіл, а під вікном уже й щедрують: ... Обряд "Водіння Кози" ... На
Щедрий Вечір та свято Маланки
ще ворожать, переважно так само, як і на «Андрія» ворожили. Бігають попід вікна слухати, питаються прохожих чоловіків:...
В різних районах України існують свої форми ворожіння. Ось деякі з них: ...
Серед нашого народу існує поетичне повір'я, що новорічна ніч для віруючих людей «розкриває небо, і вони можуть просити у святих все, що їм забагнеться: перетворення води на вино, каменя - на хліб, глини - на мід»... Окрім ворожіння, в ніч на Старий Новий рік люди намагалися завбачувати прикмети. Ось деякі з них:
якщо ніч проти Нового року тиха і ясна, буде щасливий рік не тільки для людей...
|
|