Прийдешнє живих — у пам’яті і пошанівку мертвих
. Ми, дякувати Богу, ще живі.
Коли лютують сатанинські сили,
Тамують той ненатлий буревій
Всі предки, не забуті ген в могилах.
Україна зустріла День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, котра почалася для нашого народу 22 червня 1941 року. Насправді ж Друга світова на теренах Європи була розв’язана двома хижаками, Гітлером і Сталіним, набагато раніше. І раптовий напад на світанку літнього сонцестояння став лише логічним розвитком взаємин цих диктаторів.
Про жахливі для українців наслідки протистояння двох захланних імперій, третього рейху і СРСР, ведуть розмову представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, науковий співробітник Сергій БУТКО та модератор історичних розвідок «Деснянської правди» Ростислав МУСІЄНКО.
— Кажуть, що історія людства — це історія воєн... — Жертви українського народу у Другій світовій війні — катастрофічні, колосальні. Їх вшанування говорить про гуманізацію нашого суспільства, ми повертаємось обличчям до людини... Я цілком солідарний із фронтовиками, які засуджували розстріли, санкціоновані Сталіним. Узяти командувача Білоруського військового округу генерала Павлова. Адже той просив дозволу розгорнути війська для прикриття кордону й отримав категоричну відмову... — А потім трагедія армії почала плавно переходити у трагедію мирного населення. Що творилося на повністю окупованій — завдяки непрощенним помилкам державного та військового керівництва — території України?... Серед них — місто Корюківка, де загинуло майже сім тисяч людей — найбільша каральна акція за всю Другу світову війну. До речі, нині, завдяки указу Президента України Віктора Януковича, ведеться підготовка до спорудження гідного меморіалу жертвам цього злочинства окупантів... Додам лише, що в Корюківці загинуло вдесятеро більше. І про неї мають знати в Європі, Америці, Африці — всюди. Наше ставлення до мертвих визначає майбутнє живих....
|
22 червня 1941 року гітлерівська Німеччина напала на СРСР.
В Україні День скорботи і пам'яті жертв війни
. О десятій годині ранку в Україні пройде хвилина мовчання
Сьогодні, 22 червня - День скорботи і пам'яті жертв війни в Україні. Цей день засновано для вшанування пам'яті про початок Великої Вітчизняної війни, що забрала десятки мільйонів людських життів.
Скорботний список населених пунктів України, стертих з лиця землі гітлерівцями, містить понад 250 сіл. Наше славне місто Корюківка 1-3 березня 1943 року повністю було спалено, в ці дні гітлерівці розстриляли, спалили у вогні більше семи тисяч Корюківчан. Жертвами окупантів ставали не тільки особи, причетні до руху Опору, а й ті, хто не становив жодної потенційної загрози режиму: діти, жінки, старі, хворі.
Ми згадуємо минуле, але думаємо про сьогодення і завтрашній день. Пам'ять про війну та її жертви не розділяє, а об'єднує наше суспільство... Ніхто не забутий, ніщо не забуто.
Ми сумуємо за всіма, хто ціною свого життя виконав святий обов’язок по захисту Батьківщини.
У багатьох країнах у цей день приспускають державні прапори і згадують цю війну …
|
Відзначаємо День молоді.
Заходи до Дня молоді (24 червня 2012 року) Центральна площа міста
16.00-18.00 -виставка – змагання з автослалому (Всеукраїнське громадське об’єднання «Край»).
У програмі: 1. Виставка тюнінгованих автомобілів....
18.00-20.00 –Концертно-розважальна програма «На молодіжній хвилі».
У програмі: 1.V Міжнародний фестиваль команд КВК «Корюківська гуморина».... 20.00-23.00 – Молодіжна дискотека під супровід ВІА «Колекція».
|
|