Вогнеборці застерегають !
З печі не тільки пиріжки, а й червоний півень.
.
На жаль не всі мешканці нашої області приділяють належну увагу технічному стану печей і котлів. А біда не дрімає.Так 13 жовтня в місті Городня по вулиці Щорса о 16 год. 55 хв. сталася пожежа житлового будинку. Вогнем пошкоджено димар. Причина - порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей.
На щастя обійшлося без людських жертв, але не зайвим буде ще раз нагадати правила експлуатації пічного опалення.
Під час користування піччю забороняється:
використовувати як паливо інші види палива, не призначені для печі (паливно-мастильні матеріали);
експлуатувати піч без димоходу, чи з димоходом, що має дефекти;
залишати на тривалий термін працюючу піч без нагляду;
користатися піччю дітям і особам, не знайомим з правилами користування;
поливати піч водою для її охолодження.
Щоб максимально зменшити ризик виникнення пожежі, хоч опалювальний сезон вже розпочався необхідно ретельно перевірити, чи відповідають печі, інші опалювальні прилади та їх облаштування правилам пожежної безпеки. Зокрема, згідно з нормами вони повинні мати протипожежні розриви від горючих конструкцій, підлога з горючих матеріалів під топковими дверцятами має бути захищена металевим листом розміром 0,7x0,5 м, що розташовується своїм довгим боком уздовж печі. На горищах усі труби і стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути заштукатурені та побілені, а ні в якому разі не обклеєні шпалерами, аби можна було чітко побачити тріщини та пошкодження, що можуть з’являтись у процесі експлуатації. Виявлені тріщини необхідно замастити глиною чи розчином. І взагалі ремонт печей можна доручати тільки фахівцям.
Сучасні способи очистки димарів полягають в хімічному очищенні з використанням різних хімічних засобів, найбільш відомі з них поліно «Трубочист», «Камінчик». Очисник димаря має у своєму складі суміш мінералів, які при горінні вступають в реакцію з відкладаннями сажі, осушують креозот і роблять його крихким, від’єднуючи від труби (частина осипається, частина піднімається вгору разом із димом). Оскільки в складі очисника присутні хімічні елементи, уважно прочитайте інструкцію: застосування для відкритого вогнища, чи спалювання в закритих топках, рекомендована кількість, горіння разом з дровами, чи тільки очисника.
До речі очищати димар, вентиляційні канали й газоходи від сажі та засмічень потрібно як для безпечної та безперебійної роботи котла, так і для економії. Отже, як висновок, що існують способи чистки димарів які ми можемо здійснювати самостійно, але все ж таки кожен повинен займатися своєю справою. Роботи з перевірки й прочищення димарів та вентиляційних каналів проводять організації, які мають відповідні ліцензії.
Після очистки клієнту видають акт про виконання робіт з перевірки і прочищення димових каналів опалювальних печей, містких водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів. І це не просто черговий документ - це гарант спокою та впевненості в безпеці під час опалювального сезону.
Краще періодично викликати трубочиста, ніж пожежних. Зігрівайтеся безпечно.
Олексій Моргун.
Навчально-методичний центр
цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності
Чернігівської області.
|