У Менському зоопарку ріжуть одних тварин на прокорм інших
. А що робити ? У казначействі кажуть, продукти харчування для тварин — це незахищена стаття. Дітей у дитячому садочку хоч батьки погодують, а тварин хто?
Забили з липня
10 кіз та два десятки птиці. Овець поки що не чіпали ... — А що ж нам робити? Чим годувати? — схвильовано каже директор Менського зоопарку Зінаїда Максименко. — У нас зависло півмільйона боргів у казначействі. Не проплачуються платіжки з 30 травня 2013 року. Доводиться забивати інколи менш цінних тварин. У нас є кози, вівці — доводиться їх. Старих, які вибракувані. А також птицю: качок, курей. Не кажу, що тварин дуже часто забиваємо. Але інколи, коли вже нема чим годувати... Кожен наш працівник уже приносить з дому, що може.— Люди приносять їжу тваринам самі чи їх просите? — І дітей в школі прошу. У нас тут працює станція юних натуралістів — дітки від четвертого по сьомий клас. Про ситуацію знають, допомагають. І своїх прошу. І самі люди приносять молоко, яйця. Молоко потрібне і мавпочкам, і леопарду-самиці, і левенятам. Не кожного дня, але треба. І яйця треба двоє-троє на тиждень всім. Особливо зараз, коли іде зима. У нас нині жоден ведмідь не спить. Раніше вони-хоч на пару місяців залягали у сплячку, а зараз про сон, думаю, і не мріють. Може, ще й тому, що погода тепла. Але, може, й тому що недокормлені.
— Така ж ситуація в Миколаєві (можливо, ще десь?). Володимир Топчій, директор Миколаївського зоопарку, підписав відповідний наказ про забій — з 11 листопада забивати менш цінних тварин на прокорм більш цінних. Про це написав у соціальній мережі «Фейсбук», адресував лист Прем'єр-міністру України Миколі Азарову. Топчій пише, що в казначействі зависли 450 тисяч гривень, годувати тварин нічим, а постачальники в борг більше не дають. А ви наказ писали? — Ні. Ми викручуємося. Ще є СК «Куковицький», який дає з травня м'ясо в борг і нас виручає. У них закуповуємо м'ясо по 2 гривні -2 гривні 50 копійок. Тварин, що старі, менше середньої вгодованості. Ось платіжка на 1000 гривень, ось на півтори... Поки що у борг дають. Але не знаю, скільки ще будуть. А з морквою так було. Привезли її нам, а потім назад забрали. Сказали, як грошей не платите, давайте назад. Зараз без моркви сидимо, і без буряків теж. Моркву треба і ведмедям, і копитним, і мавпочкам, і птахам. Буряки майже всі їдять. Сіно з шостого місяця не проплачено. Ми б купили кращого сіна, та, оскільки не проплачували, вийшло гірше.
— А що кажуть у казначействі? — Зверталася туди. І в обласне, і в Менське. Кажу, як грошей не даєте, принесіть хоч по баночці варення для звірів. Я вже й не прошу на такі потреби, де можна потерпіти... Кажуть, продукти харчування для тварин — це незахищена стаття. Дітей у дитячому садочку хоч батьки погодують, а тварин хто?
Аліна Сіренко, тижневик «Вісник Ч» №46 (1436)
|