Сімейне насильство
- звертайтеся вчасно за допомогою
.
Це є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні вчинки проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки.
Такі дії провокують негативний фізичний, психічний та соціальний стан постраждалої особи чи кількох осіб, тобто членів родини. Як правило, найбільше потерпають від сімейного насильства жінки та діти. Класифікація даного правопорушення відображена у Законі України «Про попередження насильства в сім'ї». Так, ст.1, закону визначає будь-які умисні дії фізичного, психологічного, сексуального чи економічного спрямування одного члена сім'ї стосовно до іншого, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.
В пунктах 1 та 2 частини першої ст.3 цього закону передбачено, що здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї в межах наданих їм повноважень покладається на:
спеціально-уповноважений орган виконавчої влади з питань попередження насильства в сім'ї;
відповідні підрозділи органів внутрішніх справ;
органи опіки і піклування;
спеціалізовані установи для осіб, яків чинили насильство в сім'ї, та жертв такого насильства, а саме: кризові центри для членів сімей, в яких вчинено насильство, або існує реальна загроза; центри медико-соціальної реабілітації жертв насильства.
Прийняття, облік і розгляд заяв здійснюється за місцем проживання постраждалого або члена сім'ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства:
- управлінням або відділом у справах сім'ї та молоді;
- службою дільничних інспекторів міліції та кримінальною міліцією у справах дітей ОВС.
|