Щодо позовів про скасування арешту майна
.
Згідно з частиною першою статті 60 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-XIV «Про виконавче провадження» особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
Під час вирішення такого спору в судових установах з’ясуванню підлягають обставини щодо підстав набуття права власності на спірне майно, у зв’язку з чим зазначені вимоги є приватноправовими. Таким чином, подібні спори, що складають їх переважну більшість, мають розглядатися у порядку цивільно-процесуального судочинства.
Натомість, спори між особою, на майно якої накладено арешт у виконавчому провадженні і яка не є боржником у цьому провадженні, та органом державної виконавчої служби — суб’єктом владних повноважень з приводу рішень, дій чи бездіяльності, прийнятих (вчинених) під час проведення опису та арешту майна, що не пов’язані з визнанням права власності на арештоване майно, є публічно-правовими і мають розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
За практикою розгляду справ у касаційному порядку та відповідно до Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20.05.2013 р. № 8 «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів».
|