Головна » 2012 » Лютий » 11 » Що робити, якщо сталася ДТП
13:21 Що робити, якщо сталася ДТП |
Що робити, якщо сталася ДТП
.
Для більшості громадян автомобіль став не розкішшю, а засобом пересування. Тому щороку кількість машин на дорогах Черніговщини зростає. У той же час на зростання кількості автомобілів накладається недостатня культура водіїв та пішоходів. І як наслідок - на дорогах Чернігівщини щодня відбуваються десятки дорожньо-транспортних пригод. Зазвичай в ЗМІ розповідають про те, як уникнути аварії на дорозі. Але сьогодні ми вирішили обговорити тему дій водія після скоєння ДТП. Допомогти розібратися в цьому складному питанні нам погодилася інспектор відділу ДАІ Чернігова капітан міліції Леся Сидоренко.
Ґрунтуючись на статистичних даних Державтоінспекції тільки в Чернігові (враховуючи сьогоднішні несприятливі погодні умови), кількість ДТП, в яких автомобілі отримують технічні пошкодження, доходить до п'ятнадцяти на тиждень. Дуже багато ДТП без постраждалих просто не регіструються, оскілки водії просто домовляються та їдуть з місця пригоди. Але не завжди все проходить гладко. За тиждень на дорогах міста в результаті аварій отримують тілесні ушкодження одна-дві людини. Коли водій потрапляє в складну ситуацію, він виявляється в шоковому стані і не може адекватно оцінювати стан речей.
З досвіду роботи Державтоінспекції Чернігова, можна констатувати, що існує кілька видів поведінки водіїв після ДТП:
• втеча з місця пригоди;
• стан повної апатії, яке супроводжується відмовою від будь-яких коментарів і процесуальних дій;
• стан адекватної реакції на події при повній довірі до посадових
особам;
• доведення своєї правоти з піною у рота, внаслідок чого мова водіїв стає багатослівною і плутаною;
• спроба водія побудувати логічно обгрунтовану захист.
- Неадекватна поведінка і бурхливі емоції учасників ДТП можна зрозуміти, але не
потрібно забувати, що при виникненні ДТП у водія з'являються певні обов'язки, - вважає Леся Сидоренко. - На запитання про те, що робити водієві, який потрапив у ДТП, відповідь дають Правила дорожнього руху.Що робити водієві, який став учасником дорожньо-транспортної пригоди?
1. Негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
2. Включити аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки.
3. Не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають відношення до події.
4. Вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим:
викликати машину швидкої допомоги, а якщо це неможливо - звернутися за
допомогою до громадян і відправити потерпілих до лікарні (або
відвезти в найближчу лікарню своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки).
5. В лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред'явленням посвідчення водія або іншого документа, що посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце події.
6. Повідомити про дорожньо-транспортну пригоду в міліцію.
6. Записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції.
7. Прийняти всілякі заходи для збереження слідів пригоди, захищати їх і
організувати об'їзд місця пригоди іншим транспортом.
8. До проведення медичного огляду не вживати алкоголю, а також, без призначення медичного працівника, лікарських препаратів, виготовлених на його основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).
- Державтоінспекція звертається до всіх учасників дорожнього руху з проханням неухильно дотримуватися правил дорожнього руху, особливо в складних погодних умовах. І все ж, якщо потрапили в ДТП, - дотримуватися вимог чинного законодавства.
Доречі Тільки за січень місяць 2012 року на території міста Чернігова сталося 13 ДТП в яких постраждало 16 людей. Чотири ДТП сталися з вини переходів, які в результаті зіткнення з авто отримали тілесні ушкодження. Одним з переходів була неповнолітня дитина, яка переходила проїзну частину поза межами переходу. Ще чотири ДТП вчинили нетверезі водії. Взагалі, основною причиною аварій на дорогах стали: порушення правил приїзду перехресть, перевищення швидкості, порушення правил обгону та недотримання дистанції Джерело http://pik.cn.ua/novini-chernigova
|
Категорія: Право знати |
Переглядів: 1196 |
Додав: VLAS-KOR
| Рейтинг: 0.0/0 |
|