ЩО МОЖЕ БУТИ КРАЩЕ МЕДОВУХИ ? Медовари України дегустували питні меди в Чернігові.
Перед новорічними святами, коли чернігівці скупалися до Нового року, медовари у Чернігові проводили виставку з дегустацією пивних медів на 50 років СРСР, біля ринку "Нива". Громадська організація «Гільдія медоварів України – виробників медових напоїв і оздоровчої бджоло продукції» бажані гості на Чернігівщині – бувають досить часто і радують тим, чим Бог послав.
Професійні дегустатори державного підприємства «Чернігівстандартметрологія» Наталія Косьян та Лілія Зеленська цього разу, як уже багато років, разом із медоварами оцінювали питні меди за органолептичними показниками.
У цей час вдалося перемовитись кількома словами з фахівцями. Для них бджола, вулик і мед - на першому місці. Он лише подивіться на польського ведмедя із сіна. Він знає, що бджіл треба і корисно тримати якомога ближче і носить вулик у собі.
Що виробляють із меду
Ось Костянтин Лабага розташувався біля плакату зі своїм зображенням, бджолою і своєю продукцію. Він із Київщини, з Білої Церкви:
- Бджолопродукцією займаюся давно. Маю пасіку. Бджоляр у багатьох поколіннях , як з маминого, так і з батькового боку.
- Яку продукцію привезли на виставку?
- У нас все натуральне, і меди, і питні меди, королівське желе – суміш меду з маточним молочком. Є медовий бальзам, мазі на основі воску, писок, стільники, віск, мило хвойно-медове і багато іншого.
- Оце у вас ціла «батарея» питних медів. Ви самі їх робите?
-Так. Це лікувально-оздровчий напій. Його вживають перед їжею по 50 грамів. У кого порушення сну - натщесерце склянку питного меду, не вечеряти – поліпшує сон. Це як і лікувальний засіб при застудах. Напій з вишнею і з дикою лісовою черешнею – дуже збагачений вітамінами… - Але ж там градус якийсь є!
- Це натуральне бродіння, має від 15 до 12%...
- Хочете сказати , що не страшно?
- Що значить не страшно? Це лікувально-оздоровчий напій. Якщо вживати малими дозами – лікує. А що занадто – то завжди нездраво! І води можна багато напитися – не буде добре. Це ж не пійло. Продукт виготовлений з меду, складовою якого є глюкоза і фруктоза. Мед за своєю формулою нагадує формулу крові і засвоюється добре без вручання підшлункової залози.
Хто переміг?
Результати дегустування оголосив голова журі, Василь Соломка. Він же «дід Василь», Почесний медовар України, провідний експерт Міністерства охорони здоров’я України, кандидат наук, упорядник книги «Питні меди і ваше здоров’я».
- На конкурс було представлено 13 напоїв. Кваліфікацію пройшли всі. Це говорить про те, що напої були високої якості. Щільність результатів – надзвичайна. Перше місце від другого відділила одна сота бала.
Переміг питний мед Василя Барабаша (Баришівка, Київщина), другий – Наталії Сабашенко з Носівки, третій - мого співрозмовника Костянтина Лабаги з Білої Церкви, четвертим став напій Дмитра Чуприни.
Від дегустації виграли чернігівці, які могли вибрати на свята чудові натуральні напої.
Прес-служба ДП «Чернігівстандартметрологія»
|