КОРЮКІВКА НАШЕ МІСТО
ГоловнаРеєстрація Вхід
Ви увійшли як Гість • Група "Гості"Вітаю Вас, ГістьRSS
-Громадський Інформаційний Сайт - -
Меню сайту
Категорії розділу
Події [424]
Вибори [145]
Громада та влада [864]
Точка зору [235]
Право знати [1061]
Свобода слова [37]
Гарячий коментар [5]
Тут я живу [275]
Історія нашого краю [91]
Захисник [26]
Свята [720]
Здоров-Я [551]
Господар і Господарка [56]
Смакота [50]
Поради [141]
Рибалка та полювання [42]
Цікавинки [69]
Всячина [43]
Радіо онлайн
СЛУХАТИ ОНЛАЙН РАДІО
Наше опитування
Календар
«  Грудень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Друзі сайту

Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст.№1.

Семеновка - наш город!

Статистика
Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Архів записів
 


Головна » 2011 » Грудень » 4 » Про соціальний захист осіб з обмеженими фізичними можливостями
13:13
Про соціальний захист осіб з обмеженими фізичними можливостями

      Про соціальний захист осіб з обмеженими фізичними можливостями  

.
 

Третього грудня українське суспільство разом із світовим співтовариством відзначає Міжнародний день інвалідів. На сьогодні для України проблема захисту інвалідів набуває значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед загальної чисельності населення.

     Довідково

   Станом на 1 січня 2011 р. в Чепнігівської області налічувалося 73,5 тис. інвалідів.   Тобто, інвалідами були 67 осіб з кожної 1000 населення.
Частка інвалідів І групи становила 16,4%, ІІ групу інвалідності мали 42,0%, ІІІ групу – 40,9%, 0,7% становили діти-інваліди.
Із числа пенсіонерів, які отримують пенсію в органах Пенсійного фонду України, найбільш чисельними категоріями були інваліди праці (85,1%) та інваліди війни (9,5%).
Частка інвалідів із дитинства становила 4,5%, з числа військовослужбовців – 0,6%, що одержували соціальні пенсії – 0,3%.
На початок 2011 р. середній розмір пенсії за інвалідністю, призначеної органами Пенсійного фонду, становив 997 грн. (з цільовою грошовою допомогою та з урахуванням індексації).
За дев’ять місяців п.р. кількість інвалідів, які одержували пенсію в органах Пенсійного фонду України за інвалідністю, зменшилася на 1,6% (45,7 тис. осіб), а середній розмір її зріс на 7,8% і становив 1075 грн., що на 1,0% більше, ніж середній розмір місячної пенсії в області (на 1 жовтня 2011 р. – 1064 грн.).
За 2010 р. уперше визнано інвалідами 5097 осіб, з них через хвороби системи кровообігу – 25,6%, новоутворення – 19,7%, хвороби кістково-м’язової системи та сполучної тканини – 10,1% тощо.

Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.
Основною діяльністю органів праці та соціального захисту населення є забезпечення інвалідів протезно-ортопедичними виробами, технічними а іншими засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, автотранспортом, здійснення направлень інвалідів для професійної реабілітації та здобуття професійно-технічної освіти, тощо.

Інтеграція людей з особливими потребами у суспільство неможлива без забезпечення їх технічними засобами реабілітації, а саме протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування, зручним взуттям, палицями, милицями, засобами малої механізації та побутової реабілітації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2006 №1652 затверджений Порядок забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і формування відповідного державного замовлення.

На сьогоднішній день згідно з чинним законодавством право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, а саме протезними виробами, включаючи протезно-ортопедичні вироби і ортопедичне взуття, засобами пересування, спеціальними засобами для самообслуговування, догляду, орієнтування, спілкування та обміну інформацією, меблями мають інваліди, діти-інваліди та діти до 18 років; протезно-ортопедичними виробами – ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і ветерани державної пожежної охорони, особи похилого віку. Також відповідно до Закону України "Про внесення зміни до ст. 4 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні”, який набрав чинності 08.06.2007 року, встановлено безоплатне забезпечення протезно-ортопедичними виробами жінок після мастектомії.

Необхідність у забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації визначають:
– для інвалідів – медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) з оформленням індивідуальної програми реабілітації;
– для інших осіб – лікувально-консультативні комісії лікувально-профілактичних закладів (ЛКК) з оформленням відповідного висновку.

Інваліди, інвалідність яким встановлена безстроково до 01.01.2007 мають право на забезпечення протезно-ортопедичними виробами та засобами реабілітації на підставі довідки ЛКК.

Майже щорічно надання протезно ортопедичної допомоги здійснюється 15 державними та казенними підприємствами, 17 протезними цехами та виробничими дільницями та 18 ательє з надання населенню нескладної протезно-ортопедичної допомоги, а також 38 підприємствами-виробниками протезно-ортопедичної продукції.

Органами праці та соціального захисту населення за 10 місяців поточного року видано інвалідам та іншим особам 3789 направлень для забезпечення протезно-ортопедичними виробами та ортопедичним взуттям.

Інваліди та інші особи мають право звертатися до будь-якого підприємства-виконавця державного замовлення незалежно від місця проживання.

Щорічно для безоплатного забезпечення інвалідів з вадами опорно-рухового апарату за рахунок коштів державного бюджету закуповуються крісла колісні різних моделей, а саме коляски дитячі, для дорослих інвалідів – кімнатні коляски, коляски активного типу, дорожні з важільним управлінням, дорожні трьохколісні, кімнатні та дорожні з електроприводом. Термін експлуатації засобів пересування становить від 1 року до 8 в залежності від моделі коляски.

У разі коли особа з інвалідністю не може користуватися інвалідною коляскою серійного виробництва, що підтверджено індивідуальною програмою реабілітації інваліда або довідкою ЛКК, робиться замовлення на виготовлення коляски за індивідуальним замовленням. У минулому році 6 інвалідів отримали коляски за індивідуальним замовленням. У цьому році замовлено виготовлення ще 11 інвалідних колясок, із яких 4 вже отримані інвалідами.

Взагалі за поточний рік органами праці та соціального захисту населення видано інвалідам, дітям-інвалідам та дітям до 18 років, 1655 одиниць засобів реабілітації, із них 644 інвалідних колясок.

Актуальним на даний час є і оздоровлення інвалідів. Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187.

Органи праці та соціального захисту населення за рахунок коштів державного бюджету забезпечують безплатними путівками до санаторно-курортних закладів:
інвалідів усіх категорій;
ветеранів війни;
осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
осіб, зазначених у статті 6 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань”.

Інваліди війни та учасники бойових дій мають право на забезпечення санаторно-курортними путівками щорічно, учасники війни – 1 раз на 2 роки, інваліди загального захворювання та дитинства забезпечуються путівками в міру надходження путівок та наближення черговості.

У підпорядкуванні Мінсоцполітики функціонують 6 профільних санаторіїв:
– "Перемога” (м. Київ), де лікують органи кровообігу,
– "Слава” (м. Миргород) – органи травлення,
– "Салют” (м. Одеса) – нервова система та порушення опорно-рухового апарату,
– "Ветеран” (м. Алушта) – органи дихання;
– "Батьківщина” (м. Трускавець) – урологічні захворювання;
– ім. Семашка (смт Сімеїз, АР Крим) – органи дихання для не туберкульозних хворих.

З цього року до зазначених санаторіїв згідно внесених змін до законодавства можуть направлятися не лише ветерани війни та і інші пільгові категорії громадян (загальне захворювання, з дитинства, жертви нациських преслідувань, вдови інвалідів війни).

На сьогодні санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів державного бюджету вже забезпечено 513 осіб, із яких 364 ветеранів війни, та 64 путівки для інвалідів спинального профілю.

З метою більш якісного забезпечення санаторно-курортними путівками ветеранів війни, зокрема інвалідів війни закуповуються санаторно-курортні путівки місцевими органами праці та соціального захисту населення за рахунок коштів субвенції з держаного бюджету місцевим бюджетам. Так в поточному році було закуплено 52 путівки до місцевих санаторіїв.

Якщо інваліди війни не змогли скористатися своїм правом пройти оздоровлення у санаторіях України, то за їхньою заявою один раз на два роки виплачується компенсація, розмір якої у 2011 році становить: I та II – 300 грн, III – 225 грн. Цього року таку компенсацію отримали 629 інвалідів війни на суму 184,0 тис. гривень.

В зв’язку з внесенням змін до законодавства право на виплату компенсації замість санаторно-курортної путівки також набули і інваліди від загального захворювання та дитинства. Компенсація для зазначеної категорії виплачується за заявою інваліда через три роки, не враховуючи року звернення, якщо інвалід за цей період не отримав путівки.

Розмір компенсації для зазначеної категорії: I та II групи – 225 грн, III – 150 гривень.


В поточному році 99 інвалідів зазначеної категорії отримали компенсацію на суму 19,9 тис. гривень.

Одним з актуальних напрямків діяльності головного управління праці та соціального захисту населення є організація санаторно-курортного лікування та оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Для санаторно-курортного лікування осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у 2011 році з Міністерства соціальної політики України отримано 2871 путівку.

Станом на 01 листопада 2011 року оздоровлено 2438 постраждалих осіб, із них 578 інвалідів старше 18 років та 14 дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Санаторно-курортне лікування та оздоровлення постраждалих громадян проводиться у Центральному, Західному, Східному регіонах та АР Крим.

Головне управління праці та соціального захисту населення являється одним з учасників реабілітаційного процесу. Соціальна реабілітація дітей з інвалідністю спрямовується на оптимізацію та коригування ними ставлення до своїх вад, становища в сім’ї та суспільстві, виховання у них навичок до самообслуговування, адаптацію у навколишньому середовищі.

Соціальна реабілітація дітей-інвалідів, у т.ч. рання соціальна реабілітація, здійснюється через мережу реабілітаційних установ різних форм власності.

Надання реабілітаційних послуг дітям-інвалідам до 18 років, в т.ч. дітям-інвалідам з розумовою відсталістю, а також родинам, які виховують дитину з розумовою відсталістю, в області здійснюють чотири центри соціальної реабілітації, а саме обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, реабілітаційний центр змішаного типу для дітей-інвалідів в м. Прилуки, центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів у м. Ніжині та смт Козелець.

На цьому робота органів соціального захисту населення у сфері забезпечення прав інвалідів не закінчується. Але про головне…

Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти. І хто допомагає.

Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з обмеженими фізичними можливостями і вони потребують допомоги і уваги.

            Начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Лариса Юрченко
Категорія: Право знати | Переглядів: 1177 | Додав: VLAS-KOR | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
КОРЮКІВКА НАШЕ МІСТО © 2024
Форма входу
Логін:
Пароль:
Переклад Сайту


Пошук
Ми ВКонтакті
Наша кнопка
Її код
Code
<a href=" http://korjukivka-sity.at.ua/"target=_blank><img src=" http://korjukivka-sity.at.ua/knopka_sajta.gif"border="0" title=" Громадський сайт міста Корюківка " width=137 height=50></a>
Погода
Корюковка 

Телефонний довідник Корюківського району

Найближчі свят
Праздники Украины
Гороскоп
Loading...
Гімн України