Інформація з інтернет-ресурсу OTG.cn.ua http://otg.cn.ua/?p=2672
Корюківська громада вийшла на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом на початку 2017 року. Зараз загальний бюджет громади сягає 50 мільйонів гривень, з них 30 мільйонів – податки на доходи фізичних осіб, решта — інші місцеві податки. Головний наповнювач бюджету — фабрика «Слов’янські шпалери», другу сходинку займає бюджетна сфера, потім уже йдуть лісгоспи та дрібний бізнес.
Нагадаємо, що після об’єднання до бюджетів громад (крім доходів, що отримували бюджети до об’єднання) зараховується 60% податку на доходи фізичних осіб. Натомість тепер громадам доводиться самостійно розв’язувати проблеми з фінансуванням бюджетної сфери (медицина, освіта, культура, соціальне забезпечення).
Процес наповнення бюджету Корюківської громади має свої цікавинки. Керівництво громади вирішило користуватися мультиплікаційним ефектом. Мультиплікаційний ефект – збільшення первинного ефекту завдяки багаторазовому використанню відповідних заходів не лише на даному, а й на інших підприємствах.
До всіх проектів намагаються залучати саме місцеві підприємства.
— Навіть якщо в них немає кадрів, то ми їм платимо і вони одразу знаходять працівників. Чому? Бо, перераховуючи кошти місцевому платнику податків, 5% від суми повертається назад у бюджет. По суті, ми маємо дисконтну картку, — пояснює голова Корюківської громади Ратан Ахмедов.
Зростання мінімальної заробітної плати суттєво не вплинуло на місцевий бюджет. Якщо в сусідніх районах через це вдвічі зросли обсяги податків на доходи фізичних осіб, то в Корюківській громаді «Ефект 3200» не спрацював.
Річ у тім, що зарплати в Корюківці були й так порівняно на високому рівні: на підприємстві «Слов’янські шпалери» середня зарплата складає 10,5 тисяч гривень, а лісгоспи пропонують своїм працівника орієнтовно 8 тисяч гривень.
— Тим не менш деяке зростання бюджету громади є. Ми порадилися з депутатським корпусом і вирішили, що спрямуємо їх на недофінансовану медичну сферу. Знову ж таки, виплативши зарплати бюджетникам, ми отримаємо мультиплікаційний ефект: з кожного мільйону гривень ми назад повернеться 100 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб, — пояснює Ратан Ахмедов.
Фото http://www.doroga.ua/Pages/InhabitedLocality.aspx?InhabitedLocalityID=3095
Цей запис оприлюднено у Публікації о .