Не поступається женьшеню
.
Ця ще й досі екзотична для нас рослина — справжня комора здоров’я. Але є в нашому краї люди, котрі вирощують китайський лимонник уже не одне десятиліття. Ця далекосхідна ліана морозостійка та швидкоплідна, нічим не хворіє, вирощують лимонник із насіння, а плодоносить він із четвертого року.
Рослина — витка ліана, тому потребує опори, як виноград. Коренева система мичкувата, отож ґрунт має бути пухкий, удобрений перегноєм, але в жодному разі не свіжим гноєм. Восени чи навесні лимонник слід підживити коров’яком або курячим послідом, розведеним водою. В сухе літо рослина вимагає частих поливів.
Висаджувати китайський лимонник потрібно з південного боку, оскільки він любить сонце. В тіні теж росте добре, але плодоносить погано. Обрізувати гілки не треба, крім пошкоджених або підсохлих.
Урожай ягід збирають у вересні. Їх треба сушити відразу, обережно розсипавши тонким шаром, при температурі 60 градусів. Листя сушать у добре провітрюваному приміщенні, захищеному від прямих сонячних променів, дощу й пилу.
Китайський лимонник цінний перш за все як прекрасний стимулюючий і тонізуючий засіб (посилює процеси збудження в корі головного мозку). За лікувальними властивостями не поступається женьшеню.
Вживання плодів лимоннику швидко знімає втому, підвищує фізичну та розумову активність, значно посилює гостроту центрального й периферичного зору, збільшує чоловічу силу.
Лимонник допомагає при кашлі, зменшує задишку, позитивно впливає на нервову систему та використовується як лікарський засіб при нервових розладах. Він має здатність нормалізувати тиск крові, особливо допомагає при пониженому тиску.
Для цього готують спиртову настоянку у пропорції 1:10. Вживають її по 20-30 крапель на 1 ст. ложку води двічі на день за півгодини до сніданку та обіду.
Лимонник сприяє нормалізації кислотності шлункового соку — підвищує знижену кислотність і навпаки.
Відвар із листя й гілок лимоннику має бактерицидні та фітонцидні властивості — здатний убивати хвороботворні бактерії та грибки, його корисно вживати для профілактики грипу та при інших застудних хворобах.
Для виготовлення лікарських препаратів використовують стиглі плоди й насіння:
- настоянка з плодів лимоннику у співвідношенні 1:5 (одна частина лимоннику і п’ять частин спирту). Вживати по 20-25 крапель 2-3 рази на день;
- порошок із насіння сухих плодів або сухі плоди по 0,5 грама — 2 рази на день при фізичній та розумовій перевтомі, депресивних станах, недокрів’ї, для посилення гостроти зору;
- достиглі плоди засипати цукром (1:1) і через місяць-півтора злити сироп. Як ліки вживати по чайній ложці двічі на день;
- із листя й гілок можна заварювати лікувальний чай, що має ніжний аромат і протицинготні властивості.
Джерело інтернет ШАНОВНІ ЧИТАЧІ ! Переглянути багато цікавих публікацій щодо лікування, Ви можете на сайті http://korjukivka-sity.at.ua/ ТА У РУБРІЦІ ЗДОРОВ-Я http://korjukivka-sity.at.ua/news/zdorov_ja/1-0-1
|