Головна » 2013 » Січень » 18 » НАПРИЙМАЛИ ! Кожен злочинець, який має гроші, може відкупитися від тюрми
12:32 НАПРИЙМАЛИ ! Кожен злочинець, який має гроші, може відкупитися від тюрми |
НАПРИЙМАЛИ ! Кожен злочинець, який має гроші, може відкупитися від тюрми
.
Як відкупитися від тюрми? Укласти угоду з потерпілим
У новому Кримінально-процесуальному кодексі є поняття «угода в кримінальному провадженні». Це угода про примирення. Вона може бути укладена на будь-якій стадії кримінального провадження (чи то досудового слідства, чи то під час розгляду в суді). Ініціатором підписання угоди про примирення між винуватцем і потерпілим може бути як потерпілий, так і підозрюваний або обвинувачений.
Домовленості про умови угоди можуть обговорюватися як сторонами, так і їхніми адвокатами або представниками. Угоди укладаються щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, або у випадках приватного обвинувачення. Злочини невеликої тяжкості — це ті, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше двох років. Середньої — не більше п'яти років. В угоді про примирення зазначаються сторони, назва статті, за якою скоєно злочин (проступок). Розмір шкоди, завданий кримінальним діянням, строк її відшкодування. Перелік дій, не пов'язаних з відшкодуванням, які підозрюваний (обвинувачений) має вчинити на користь потерпілого. Строк їх виконання.
Якщо справа вже дійшла до суду, то в угоді прописується узгоджене сторонами покарання (штраф, умовний чи мінімальний строк). Угода підписується сторонами. Теоретично кожен злочинець, який має гроші, може відкупитися від тюрми. Розгляд щодо угоди проводиться судом під час підготовчого судового засідання за обов'язкової участі сторін. Якщо угоди досягають під час судового провадження, суд невідкладно зупиняє проведення процесуальних дій і переходить до розгляду угоди. Суд зобов'язаний переконатися, що укладання сторонами угоди є добровільним».
Наслідком укладання та затвердження угоди про примирення є: для підозрюваного чи обвинуваченого — обмеження права оскарження вироку; для потерпілого — обмеження оскарження вироку та позбавлення права вимагати в подальшому притягнення особи до кримінальної відповідальності і змінювати розмір вимог про відшкодування шкоди. Ситуація виглядає приблизно так. Небагату сім'ю спіткало горе. Загинув син, чоловік, батько (випадково вбили, збила машина тощо). З одного боку, родина прагне покарати душогуба. З іншого — бажання кращої долі для себе і близьких. І тут краща доля набуває конкретних обрисів (гроші, розмін квартири тощо). Тоді родичам і приходить логічне: «Покійному нічого вже не допоможе, а нам же жити якось треба». І підписують угоду.
А може, воно й краще. Хай заплатять зразу, ніж місяцями (або й роками) оббивати пороги судів.
Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №3 (1393)
|
Категорія: Право знати |
Переглядів: 709 |
Додав: VLAS-KOR
| Рейтинг: 0.0/0 |
|