Святкування Нового року: кожен край має свої звичаї і традиції . Кожен край має свій звичай і свої традиції святкування зустрічі Нового та Старого Нового року . Українці в новорічну ніч традиційно ходять до ялинки на зустріч з друзями і Дідом Морозом, збираються за святковими столами, гуляють до ранку, знову йдуть до ялинки, а на Старий Новий рік шедрують та засівають... Незабаром для українців відкриються європейські кордони, то можна буде в новорічну ніч завітати до будь- якої держави і подивитися як там зустрічають Новий рік, а взагалі в Європі існує чимало цікавих різноманітних традицій зустрічі Нового року,отож пропонуємо дізнатися про них у цій підбірці. 31 грудня пишними феєрверками в Шотландії розпочинається зимове свято "Hogmanay". Чоловіки йдуть вулицями у традиційних кілтах. Несуть віскі, шматки вугілля і хліб з родзинками. Із цим усім заходять до осель - такі собі посланці щастя, на зразок українських колядників. Рівно опівночі співають старовинну кельтську пісню У Данському королівстві існує стара добра традиція: о 18 годині монархиня - Маргрете - звертається до підданих по радіо і телебаченню. Потім люди вечеряють із друзями і п’ють багато шампанського. Вночі їдять "Kransekage" - яскраво прикрашений пиріг з мигдального тіста. Той, хто після шампанського й аквавіту ще здатен підвестися, опівночі стрибає зі стільця. У Німеччині в Новий рік дарують щасливі талісмани: у вигляді сажотрусів, конюшини або свинок. А ще - символічні металеві фігурки різного значення. По телебаченню показують "Вечерю на одного": старенька святкує свій 90-й день народження із чотирма померлими друзями. Всіх їх заміняє батлер, який наприкінці вечора стає п'яний як квач. Цікаво, що стрічка іде англійською мовою. В Австрії з усіх радіоприймачів і телевізорів опівночі лунає вальс "Дунайські хвилі": із гаслом "влитися в Новий рік" всі у ритмі вальсу втанцьовують у наступний рік. Пригощаються солодкими "щасливими рибками". Увага: спочатку треба відкусити плавник, щоби щастя не впливло. Погана прикмета: розвішувати білизну у новорічну ніч. Це приносить нещастя. У Швейцарії на Новий рік організовують паради, б’ють у барабани і галасують - це має відлякати привидів і демонів. Іноді запускають ракети. Швейцарці полюбляють найхолоднішу пору року й охоче влаштовують новорічний салют. Не обходиться святкування і без традиційного сирного фондю.
Іспанці мають веселу новорічну традицію: поки годинник відбиває північ, треба з’їсти по виноградині на кожен удар. При цьому не можна ані проковтнути жодну, ані помилитися з підрахунком, адже тоді новий рік буде невдалим. У селах і містах люди збираються на майданах і разом з усім світом святкують Новий рік. О 5-й ранку їдять churros - гарячу випічку із заварного тіста. У Франції влаштовують застілля: з вишуканими стравами, шампанським і хорошим вином. Готують національну страву "Foie Gras" - гусячу печінку, особливо популярну під час новорічного святкування. Французи не надто активно стріляють петардами - їх зазвичай притримують до 14 липня, Дня республіки. Натомість у новорічну ніч вони насолоджуються чарівним підсвітленням Ейфелевої вежі та Тріумфальної арки.
Італійці дарують одне одному червону білизну - у крамницях під новий рік справжній ажіотаж на неї. У святкову ніч треба добре попоїсти: зазвичай готують свинячу рульку із сочевицею. Це приносить щастя. Гарною прикметою вважають викинути з вікна стару білизну. Тоді, переконані італійці, більше не буде безладдя. А ще вони пишуть на шматочках паперу побажання і спалюють їх. У Чехії рікою ллється ігристе. Закусують його традиційними бутербродами, що називаються "Chlebicky". Щоб дізнатися свою долю у наступному році, розрізають яблуко: якщо всередині бачать хрест і насіння, це не віщує нічого доброго. Коли ж побачене нагадає зірку, це означає удачу в новому році. Опівночі по телебаченню грає національний гімн, а в столиці - Празі - вибухає пишний салют. Болгари святкують новий рік гучно і смачно. Так вони проганяють злих духів. Перевдягнені монстрами чоловіки у страшних масках танцюють і гучно дзвонять у причеплені до костюмів дзвони. Це обіцяє добрий врожай і добробут у новому році. А удари по спині віщують здоров’я і багатство. У новорічну ніч греки грають в азартні ігри: переможцю в новому році щаститиме, а тому, хто програв, пощастить принаймні в коханні. Поширена традиція - випікати хліб із монеткою всередині. Кому дістанеться шматочок з монетою, той у новому році розбагатіє. Цього року в хлібі, імовірно, ховатимуть одразу кілька монеток. Фінансове щастя не завадило би багатьом грекам. У Туреччині щастя приваблюють так: опівночі відкривають крани, а всі двері спочатку відчиняють, а потім зачиняють. Удачу і здоров’я, вважають турки, приносить і червона білизна. Задля злагоди і спокою гучно сміються і їдять солодощі. У багатьох місцях країни ставлять ялинку, під якою складають подарунки від "Noel Baba" - святого Миколая.
З Новим Роком!
|