Як правильно вибрати взуття для дитини?
Фахівці одностайні: однією серед головних причин з’яви плоскостопості є неякісне чи неправильно підібране дитяче взуття. Як не помилитися у виборі черевиків та зберегти ніжки вашої малечі здоровими.
Лікар-ортопед Володимир ЛАРІН розповідає, що до вибору дитячого взуття слід поставитися особливо серйозно, адже від цього передовсім залежить здоров’я вашого чада. «Надайте перевагу черевикам із широким носком, щоб було достатньо місця для пальців. Завужене спереду взуття може призвести, наприклад, до артриту з подальшим викривленням пальців» - каже фахівець. Цільний жорсткий задник підтримає ступню під час ходьби. Перевірте, чи добре згинається підошва. Зауважте, перевіряти потрібно те місце, де згинатиметься стопа, а не посередині підошви. Це допоможе уникнути деформації і травм кінцівок, коли дитина стрибатиме, наприклад, по асфальту. Підошва у дитячого взуття має бути з великою площею поверхні, для того щоб малечі було простіше утримувати рівновагу. Запорука майбутнього здоров’я ніжок дитини – супінатор. Це горбочок біля внутрішнього краю підошви, який піднімає поздовжній звід ступні і забезпечує фізіологічно правильну фіксацію ніжки. Супінатор не має бути надто великим. Коли немає спеціальних вимог ортопеда, він відіграватиме профілактичну роль.
Купуйте черевички, виготовлені з натуральної сировини: шкіри, замші, нубуку та текстилю. Це дозволить ніжкам дихати. Вага дитячого взуття має бути якнайменшою.
Слід обирати взуванку на шнурівках, ремінцях або застібках-липучках, які дозволяють регулювати щільність прилягання.
Будь-яке дитяче взуття потребує маленького каблучка. Він бере участь у формуванні постави, тренує м’язи ніг та спини.
Хай як сутужно у наші часи це зробити, але подбайте, щоб на кожен сезон у вашої дитини було по дві пари взуття.
Взуття неодмінно має відповідати сезону. Інакше ніжка перегріватиметься, м’язи розслабляться – і ступня може деформуватися. З цієї ж причини рекомендовано брати до школи змінне взуття.
Між носком черевика і пальчиками дитини мусить лишатися близько 0,5–1 см для літнього та демісезонного взуття і 1–1,5 см – для зимових чобіт.
Замшеве взуття швидко змінює форму, тому на примірці воно має щільно облягати ногу.
Увечері ноги дещо більші ніж вранці: і довші, і ширші. У положенні стоячи ноги будуть більшими, ніж в положенні лежачи або сидячи. Тому ліпше купувати та приміряти взуття по обіді і тільки у положенні стоячи.
Джерело інтернет
|