Фільм "Чернігівський рубіж. 1941-1943"
Фільм про трагічні події часів Другої світової війни та місто Чернігів. Однією з головних особливостей цього документального фільму є те, що його створили представники молодого покоління кінодокументалістики, жителі і патріоти Чернігова.Автор і режисер фільму - журналіст Ігор Левенок. До речі, це його перша творча робота в галузі документального кіно. До числа творців цього проекту увійшла також майже вся творча група телеканалу «Дитинець».
Науковим консультантом документальної стрічки став відомий вчений - доктор історичних наук, професор Сергій Леп'явко. У зніманні також взяли участь дослідники воєнного періоду: Сергій Бутко - науковий співробітник Українського інституту національної пам'яті, Олена Лисенко - директор Чернігівського пошукового агентства зі створення науково - документальних серіалів «Книга Пам'яті» та «Реабілітовані історією». Місцеві краєзнавці Людмила Студьонова, яка представляє старшу генерацію, і Дмитро Сіліч, представник вже молодого покоління. Надто важливо, що у фільмі своїми спогадами про війну поділилися ветерани, яких сьогодні залишилося дуже мало. Про героїчну оборону Чернігова згадує фронтовик офіцер - танкіст Володимир Бабушкін. Про драматичні епізоди окупації міста розповідає учасник партизанського руху Герард Кузнєцов. Цілісну картину визволення обласного центру від загарбників відтворює безпосередній учасник боїв за місто кулеметник 77- ї гвардійської дивізії Микола Ірха.
Цінність картини представляється ще й тим, що в ній використані невідомі досі матеріали Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного.
РОЗДУМИ ПІСЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ
Сергій СоломахаЩойно досягла максимуму хвиля цікавості до теми війни і окупації, піднятої авторами докуметального фільму "Чернігівський рубіж: 1941-1943" Чи не планують автори в межах цього проекту якийсь "круглий стіл" щодо теми, порушеної цим авторським фільмом? Адже цей фільм поставив не прості питання, які досі мають неоднозначні відповіді. Ось тільки декілька таких питань: справжня причина бомбування і спалення Чернігова; 2. Невідповідність відомостей зі щоденника Попудренка і розстрілом Федоровим голови міськвиконкому Костюченка; 3. З якою метою було зосереджено 5-ту армію північніше Чернігова; 4. Якою була доля бранців чернігівської тюрми при відступі РККА; 5. Замовчування головного напрямку удару німців на Ромни через Жуклю, а не на Чернігів; 6 Роль НКВДіста Федорова у знищенні Чернігова; 7. Безпідставне розкручування явно міфічних подвигів (за Г. Кузнєцовим) подвиги партизан-підпільників начебто здійснених у період вересня 1941 - лютому 1942 року; 8. Дкась дивна роль якихось "власовців" у вересні 1943 року в боях за Чернігів. 9. Загадкове знищення П"ятницької церкви після визволення від окупантів - символу реставрації історичних пам"ятників Чернігова.
(далі буде якщо небайдужі чернігівці розкажуть правду)
|