Крім зачитаного представником уряду на рівні першого заступника міністра культури Тимофієм Коханом Звернення Президента України у зв'язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії мало, що свідчило про державний рівень цих заходів.
Державні заходи з вшанування пам'яті жертв трагедії у місті Корюківка очолили голови ОДА Володимир Хоменко, облради Анатолій Мельник, народні депутати України Ігор Рибаков і Сергій Аверченко, архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, і гості – заступник Посла ФРН в Україні Анка Фельдгузен та перший заступник директора Українського інституту національної пам’яті Володимир Кривошея.
Основні заходи відбулися в урочищі Гай – на місці спорудження Музейно-меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених окупантами.
Як же висвітлили цю подію державного рівня друковані засоби інформації Чернігівщині, засновниками яких є органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування?
Головна офіційна обласна газета «Деснянська правда», співзасновниками якої є Чернігівська обласна рада та облдержадміністрація (видається за кошти платників податків, які представляють весь спектр політичних уподобань в області), за тиждень до події розмістила на другій сторінці газети № 8 від 21 лютого 2013 року під заголовком «Трагедія і велич Корюківки» інформацію про нараду в обласній державній адміністрації з підготовки та проведення заходів з нагоди 70-х роковин Корюківської трагедії. Цей матеріал завершувався такими словами: «…відзначення 70-х роковин Корюківської трагедії – захід загальнодержавного значення, який має бути проведений на відповідному рівні».
У наступному після події номері цієї газети № 10 від 7 березня 2013 року під заголовком «Незгасима свіча нашої пам’яті» на половину третьої сторінки було розміщено журналістський звіт про мітинг та інші заходи, що відбулися в місті Корюківка 1 березня 2013 під час вшанування жертв трагедії. Поряд – вітання посадовців області «дорогих і шанованих» жінок з 8 Березня. Крім того, окрема колонка на цій же сторінці газети була виділена для висвітлення участі у цих заходах нардепа Ігоря Рибакова, обраного по в/о № 207. Добре, що обидва матеріали містили також спогади свідків цієї трагедії.
Найбільш тиражна обласна газета «Гарт», співзасновником якої є Чернігівська обласна рада, а головним редактором – член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитро Іванов, обмежилася розміщенням на шостій сторінці газети №10 від 7 березня 2013 року інформаційного авторського матеріалу про трагедію «Вогняне пекло Корюківки» Оксани Толкачової, наукового співробітника Корюківського історичного музею.
Головна ж міська газета обласного центру «Чернігівські відомості», засновником якої є Чернігівська міська рада (видається за кошти платників податків, які представляють весь спектр політичних уподобань у місті), взагалі проігнорувала висвітлення 70-х роковин Корюківської трагедії – заходу загальнодержавного значення.
Не залишилася в стороні від висвітлення трагічної сторінки історії України і народна некомерційна газета області - «Сіверщина», заснована у 1992 році чернігівською «Просвітою» та Рухом. Крім репортажу з державного заходу, розміщеного на другій сторінці газети «Сіверщина» № 10 від 7 березня 2013 р. під заголовком «Замовчана Корюківка», читачі можуть ознайомитися з міркуваннями головного редактора газети, голови обласної «Просвіти» Василя Чепурного про роль партизан і НКВС в цій трагедії, а також довідатися про причини її замовчування в часи колишнього СРСР.
У той же час друга за розміром передплати обласна газета «Вісник Ч» спромоглася лише на розміщення безпосередньо напередодні події на другій сторінці газети № 9 від 28 лютого 2013 року під рубрикою «Гроші нам не завадять» замітки під заголовком «10 мільйонів гривень виділяє держбюджет на спорудження меморіалу у Корюківці» за підписом Тамари Кравченко.
У жартівливому стилі, крім цитування місцевих посадовців про підготовку до відзначення 70-х роковин трагедії, газета так ошалешила своїх читачів: «злі язики підраховують скільки потрапить на будову, а скільки розтягнуть. Оптимісти кажуть, буде 50 на 50, песимісти – 30 на 70».
І у притаманному для цього часопису «чорному гуморі» робить висновок: «грошей чекають усі».
Як бачимо, не тільки керівництво країни відмахнулося від цієї народної трагедії і все звалило на область, але й обласні друковані ЗМІ, засновниками яких є органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, м’яко кажучи, в кращому випадку «відмітилися». Складається враження, що позиція керівників області Хоменка і Мельника суперечить не тільки політиці київських можновладців, а також власному владному бомонду.
Цинізм міцнішає?
(далі буде)
Сергій Соломаха
http://siver.com.ua/news/vidznachennja_70_kh_rokovin_korjukivskoji_tragediji_urok_pershij/2013-03-19-11984 «Трагедія і велич Корюківки», "Деснянська правда" № 8 від 21 лютого 2013 року