19 травня в Україні відзначався День вишиванки. Це поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприяти єдності і культурному відродженню багатонаціонального українського народу. Дата його проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.
Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку у вишиванках прийшло кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
П’ятирічний ювілей свята ознаменувався встановленням Гіннесівського рекорду за кількістю людей у вишиванках в одному місці. На центральній площі Чернівців зібралося понад 4000 людей у вишиванках. Того року швейним підприємством була пошита величезна вишиванка (4 на 10 метрів) для центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Згодом було започатковано традицію дарувати вишиванки немовлятам, народженим цього дня в Чернівцях. А вже нині її підтримують в багатьох інших населених пунктах нашої країни.
2015 року День вишиванки відзначали 21 травня. Торік було започатковано акцію «Подаруй вишиванку захиснику», яка мала на меті підняти бойовий і моральний дух українських воїнів в зоні АТО. Свято ознаменувалося всесвітнім масштабом, до акції долучилися близько 50-ти країн світу.
Джерело http://koryukivka-mayak.com/den-vyshyvanky-u-koryukivtsi/