.Під час проведення рибоохоронних рейдів державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля у правопорушників вилучаються різноманітні заборонені засоби і знаряддя лову водних біоресурсів, які передаються на склад конфіскованого майна і до рішення суду зберігаються, як доказова база до адміністративних матеріалів, а також заборонені знаряддя лову водних біоресурсів власників яких встановити не вдалося.
Знищення заборонених знарядь лову проводиться комісією з питань оцінки, реалізації, безоплатної передачі та знищення вилучених заборонених знарядь лову та водних біоресурсів, до якої увійшли представники Чернігівського рибоохоронного патруля, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області та фінансового управління Чернігівської міської ради .
Так, з початку року було знищено, шляхом механічного пошкодження, 546 одиниць заборонених знарядь лову, в тому числі: один перетворювач струму (електролов в комплекті), 335 сіток зяберних, 165 сіток порожевих,12 сіток «косинка», 17 сіток «рамка», 16 ятерів.
Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що відповідно до ч.4.ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) передбачено штраф у розмірі від 340 грн. до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсі
Особливо злісні порушники можуть бути притягнуті до відповідальності, передбаченої Кримінальним кодексом України. Зокрема, ст.249 КкУ передбачено, що незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, карається штрафом у розмірі від 1700 грн. до 3400 грн., або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею караються штрафом від 3400 грн. до 6800 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Чернігівський рибоохоронний патруль закликає громадян бути законослухняними, не порушувати правил рибальства, берегти природу нашого краю, допомагати органам рибоохорони у виявленні правопорушників, повідомляючи про всі факти браконьєрствана телефони «гарячої лінії» патруля: 0991121344 та (0462) 937557 (цілодобово).
Прес-служба Чернігівський рибоохоронний патруль