ЧАС ПРИЙШОВ ЗБИРАТИ - ЛіКИ ПОРЯД ! ОДУВАНЧИК, або КУЛЬБАБА . Одуванчик, по укрински Кульбаба относятся к растениям содержащим горечи, В состав входят терпентины, холин, ниекотиновая кислота, никотинамид,каучук, инулин, органические кислоты. Применяют при холецисцитах, гастритах. Обладает желчегонными, диурретическими свойствами. Корни снижают сахар в крови.И ещё: у одуванчика есть замечательная особенность - это расчётливо воздействовать на весь пищеварительный тракт.Горькое вещество тараксацин возбуждает аппетит и стимулирует переваривание пищи. В результате она не накапливается в кишках ядовитым балластом.Попутно тараксацин увеличивает число охранных лейкоцитов,тонизирует организм. При катарах,гастритах,геморрое и запорах лучше принимать настой:две чайные ложки измельчённого корнязалить стаканом кипятка,настаивать 30 минут,принимать по четверти стакана четыре раза в день до еды.В листьях одуванчика много фосфора,больше,чем во всех листовых овощах,а фосфор-это крепкие зубы.Но особенно полезен одуванчик для печени. Он предупреждает жировое перерождение печени,никрозы ткани,цирроз и рак,разрушает камни в желчном пузыре и протоках.В этих случаях также принимают настой.При здоровой печени происходит полный обмен веществ в организме,в кровь попадает меньше вредных выделений из кишечника и других органов.Поэтому народная медицина издавна возвела одуванчик в ранг одного из лучщих очистителей организма.Попробуйте,и вы заметите,как лицо теряет землистый цвет,исчезают фурункулы,прыщи... Это растение ценится и как пищевой продукт. В его осенних корнях содержится 40 процентов полисахарида инулина,из них готовят напиток. Цветочные почки добавляют в солянки,винигреты. Листья идут на салаты.Пародоксально ,но факт:горькие корни создают нам сладкую жизнь.
Цветы одуванчика укладываются плотно в литровую банку пересыпая их сахарным песком или заливаются мёдом.Недели через две смесь готова к употреблению (хранится она прекрасно: в холодильнике может стоять всю зиму,не меняя ни вкуса,ни цвета).
При болях в желудке достаточно взять чайную ложку смеси. Положив в рот,жевать,как жвачку,сглатывая слюну. При необходимости повторить. А ЩЕ !Кульбаба лікарська є багаторічним трав’янистим рослиною. Він росте скрізь, а особливо його можна помітити під час цвітіння, він має яскраво жовті (сонячні) квіти. У весняний час організм вичерпує свої вітамінні запаси, тому є чудова можливість заповнити їх.
Для лікування можна використовувати як листя з квітами так і коріння кульбаби. Листя і квіти рослини найкраще заготовлювати в період його цвітіння, а коріння краще заготовлювати восени, можна – ранньою весною.
Листя і квіти потрібно розстелити тонким шаром і сушити на відкритому повітрі в тіні, при цьому часто перевертати, корені необхідно обтрусити від землі і подвяліть, потім помістити в сушарку при температурі 50 – 60 градусів. Висушені рослини потрібно зберігати в паперових мішках, картонних коробках, ящиках і т.п. Листя з квітами можуть зберігається один-два роки, коріння – до п’яти років.
Кульбаба є жовчогінним, сечогінним, жарознижуючим, потогінний, кровоочисну, бактерицидним засобом, а також за допомогою цієї рослини можна поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту.
Кульбаба містить багато вітамінів, солей калію, фосфору. Також він є заспокійливим і снодійним засобом при розладах нервової системи. Приймаючи відвари, сік з рослини, відновлюються сили, поліпшуються обмінні процеси в організмі, виводяться шлаки, посилюється функція підшлункової залози, збільшується вироблення інсуліну.
За допомогою кульбаби очищується кров, тому що кульбаба – кровотворенню, що активізує утворення лейкоцитів. Ним лікують запалення лімфовузлів, ракові освіти, отруєння. У стародавні часи очищали "погану кров”, застосовуючи кульбаба всередину.
При недокрів’ї потрібно пити сік кульбаби зі свіжих молодих листя або відвар коріння. Необхідно приймати по п’ятдесят-сто грам на день протягом трьох тижнів. З допомогою соку та настоянки листя кульбаби можна відновити сили, приймаючи у весняний час при авітамінозі, швидкої стомлюваності.
Вживаючи сік з кульбаб, ви збережете молодість, придбаєте сили та енергію. В давнину кульбаба називався "еліксир життя”. Гіркота, яка знаходиться в рослині, покращує роботу шлунково-кишкового тракту, збуджує апетит.
При гіпертонії і атеросклерозі приймайте відвар, настій або порошок з кореня кульбаби по п’ять грамів у день, запиваючи водою. Він знизить рівень холестерину в крові.
Кульбаба – дуже гарне жовчогінний засіб, він лікує захворювання печінки, печінкові коліки, гепатит, жовчнокам’яну хворобу. При цьому приймайте сік кульбаби з соком чорної редьки.
Препарати з кульбаби лікують захворювання нирок, водянку, сечокам’яну хворобу, подагру, ревматизм.
При хворобах суглобів його можна приймати як всередину, так і у вигляді компресів або примочок. Кульбаба так само посилює лактацію у годуючих матерів, лікує захворювання щитовидної залози, токсичний зоб.
Кульбаба застосовують при туберкульозі легень, алергічних захворюваннях, використовують як засіб від лихоманки. При переломах приймайте сік з кульбаби (можна у суміші з морквяним), щоб прискорити зрощення кісток. Також сік зміцнює кістки у людей похилого віку, дітям допомагає при рахіті. На травмоване місце прикладайте компрес з відвару кореня кульбаби.
При шкірного висипу і екземі допомагають ванни з відвару коренів кульбаби. Дуже добре змащувати соком з кульбаби бородавки, вугровий висип, мозолі. При укусі отруйних змій дуже допомагає сік і відвар з рослини.
При опіках і променевих ураженнях шкіри допоможе масляна витяжка з коріння кульбаби.
Відвар коренів кульбаби:
Візьміть одну столову ложку висушеного кульбаби, залийте однією склянкою води, кип’ятіть одну хвилину, залиште настоюватися на одну годину, потім процідіть. Приймайте по півсклянки вранці і ввечері за півгодини до їжі.
Рецепт олії з кульбаби:
Візьміть подрібнені коріння, залийте оливковою або соняшниковою олією (1:4) і залиште настоюватися у теплому місці на два тижні. Намастіть уражені місця, прикладайте до них компреси.
Вино з кульбаб (рецепт).
Вам знадобляться кілька скляних банок і цукор. Вибирайте вже дозрілі квіти кульбаби, у яких жовті пелюстки легко відділяються від квітконіжки. Складайте їх у банки і пересипати цукром. На літрову банку вам знадобиться 500 грам цукру. Цукор є консервантом і тому не дасть пелюсткам зіпсується.
Пелюстки ви можете збирати кілька днів, поки не заповнили банки. Потім зсипте все в одну посудину і додайте кип’яченої води (одна склянка на літр) і залиште настоюватися на три-чотири дні, але не більше п’яти-шести днів від початку збору. Робите т.ч. витяжку з пелюсток.
Після цього процідіть настій, відіжміть, потім вичавте в нього два лимони, додайте родзинки (краще не митий одну-півтори столові ложки на три літри сусла). Розведіть його кип’яченою водою (1 літрова банка кульбаб на три літра води), закрийте марлею і залиште до первинного бродіння. Ще ви можете додати сік з двох апельсинів.
Як тільки почнеться бродіння, ставте під гідрозатвор. Через кілька тижнів вино буде готове, але краще дайте йому настоятися три-чотири місяці, воно тоді стане ясно-янтарного кольору. Про практичне застосування цієї цілющої рослини при лікуванні, читайте в наших попередніх публікаціях
Одуванчик http://korjukivka-sity.at.ua/search/?q=%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%87%D0%B8%D0%BAО Кульбаба http://korjukivka-sity.at.ua/search/?q=%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D0%B1%D0%B0%D0%B1%D0%B0
|