7 травня щорічно відзначається День радіо
З 1945 року День радіо офіційно відзначається щорічно 7 травня і вважається святом працівників всіх галузей зв’язку, радіоаматорів і радіожурналістів. У цей день 1895 російський фізик Олександр Степанович Попов здійснив перший сеанс радіозв’язку і продемонстрував світові перший радіоприймач. 7 травня (25 квітня за старим стилем) 1895 на історичному засіданні фізичного відділення Російського фізико-хімічного товариства (РФХО) у Санкт-Петербурзькому університеті Олександр Попов продемонстрував створену ним першу в світі іскрову бездротову приймально-передавальну радіосистему, придатну для надійного обміну інформаційними сигналами. У Росії цей факт був прийнятий за точку відліку початку радіозв'язку. Вперше ця дата була урочисто відзначена в СРСР у травні 1925 року. Це був тридцятирічний ювілей радіо. Попередні круглі дати пройшли непоміченими. Це можна пояснити складністю політичної обстановки тих років. Двадцятиріччя радіо збіглося з розпалом першої світової війни, під час двадцятип’ятиріччя в країні йшла громадянська війна.
Півстолітній ювілей радіо співпав за часом з переможним завершенням війни з фашистською Німеччиною. 2 травня 1945 вийшла Постанова Ради Народних Комісарів СРСР про святкування п’ятдесятиріччя від дня винаходу радіо А.С. Поповим. З огляду на роль радіо в культурному та політичному житті суспільства і в обороні країни, уряд вирішив встановити 7 травня щорічний „День радіо”.
На цей момент радіозв’язок пройшла величезний шлях в своєму розвитку, і сьогодні технології зв’язку є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. День радіо раніше сміливо назвати святом працівників телебачення, радіомовлення, поштовиків та зв'язківців.
|