. Статистика аварій свідчить, що їхати потягом приблизно в 3-4 рази безпечніше ніж летіти літаком і в 10 разів безпечніше ніж автомобілем. Але щороку на залізниці трапляється велика кількість аварій катастроф, які роблять залізничний транспорт зоною підвищеної небезпеки. Це залізничні колії, переїзди, посадочні платформи, вагони (системи електропостачання і т.д.) перевезення небезпечних вантажів.
Причиною залізничних аварій, катастроф бувають зазвичай зовнішні обставини. Але і сам пасажир часом стає винуватцем екстремальної ситуації.
Кілька порад по правилам безпеки на залізничному транспорті:
- залізничні колії можна переходити тільки у відповідних місцях, перед переходом колії необхідно впевнитись у відсутності потяга, а вже потім переходити.
- під час проходження потяга без зупинки не можна стояти ближче ніж на 2 метри від краю платформи. Підходити до вагону тільки після повної зупинки.
- при русі вздовж залізничної колії не дозволяється підходити ближче ніж 5 метрів до крайньої рейки.
- на електрифікованих ділянках залізничної колії не піднімайтесь на опори, не торкайтеся спуску, який відходить від опори до рейок, також дротів, що лежать на землі.
- забороняється бігати по платформі вокзалу вздовж потяга, що прибуває чи відходить.
- не відчиняйте під час руху потягу зовнішні двері, не стійте на підніжках, не висовуйтесь з вікон.
- не зривайте без крайньої потреби СТОП-кран; запам’ятайте, що навіть при пожежі не можна зупиняти потяг на мосту, в тунелі та інших місцях, що можуть призвести до ускладнення евакуації.
- забороняється використовувати в вагонах відкритий вогонь та користуватися побутовими приладами, що працюють від вагонної мережі.
- не можна перевозити з собою пальне і вибухонебезпечні речовини.
- при запаху горілої гуми або появі диму негайно звернутися до провідника.
- при екстреній евакуації з вагона зберігайте спокій, надавайте допомогу з евакуації літнім людям, інвалідам, постраждалим дітям.
Пам’ятайте, що залізниця – це дуже корисний транспорт, але відноситись до якої потрібно з повагою, використовуючи правила безпеки.
Підготував В. Ярош, МВН
обласних та міста Чернігова курсів
удосконалення керівних кадрів