Влада не поспішає коментувати ситуацію з закриттям автостанції в Корюківці Інформацію про те, що автостанція в Корюківці закривається, 13 листопада підтвердила Сусідам касир Оксана Сергієнко.Вона розповіла, що донедавна в автостанції працювали диспетчер, три касири і прибиральниця. У травні скоротили диспетчера, потім одного касира, другий – сам звільняється 14 листопада. - Залишаються удвох – касир і прибиральниця, які теж написали заяви на звільнення. Бо, за словами Сергієнко, одному касиру без напарника працювати складно – щоденно з 5.20 до 17.20, а люди не хочуть йти працювати на 0,6 ставки і у холоді. До речі, опалення в приміщенні автостанції з настанням холодів так і не включили – дали працівникам невеличкий обігрівач. Тож у четвер, 15 листопада – їхній останній робочий день. Офіційного коментаря директора ПАТ «ЧОПАС-17499» Павла Шумана Сусідам не вдалося отримати. А його заступник Василь Солохненко телефоном відповів так: «Я думаю, що автостанція у Корюківці закриється…»
- У найближчих Холмах, Сновську, Мені, Сосниці, Семенівці автостанції через збитковість закрили раніше. Є легальні і нелегальні перевізники«Не на камеру» посадовці говорять, що за закриття автостанції в Корюківці люди «проголосували» власними гаманцями, коли користувались послугами нелегальних перевізників, бо більшість громадян навіть на автостанції не хотіли купувати трохи дорожчий білет, натомість розраховувались безпосередньо з водієм у салоні автобусу.
- За інформацією, яку Сусіди отримали в райдержадміністрації, станом на липень цього року по Корюківському району працювало близько тринадцяти легальних маршрутів. Це дуже мало. А нелегальних – кілька десятків. Легальні перевізники, які курсували у семенівському напрямку, на Київ, Чернігів - заїжджали на автостанцію. Якщо люди купували в касі білети, то з них брався станційний збір, якого мало б вистачати на утримання автостанції.
- «Нелегали» забирають людей біля фабрики техпаперів, міського будинку культури, на центральній площі тощо, оминаючи автостанцію, і відповідно, не підтримуючи її фінансово. Чи готові люди відмовитись від послуг «нелегалів»? Звісно, що ні. Бо офіційних перевізників мало, навіть щоб дістатися Чернігова, а що вже казати про села?
- На сьогодні більш – менш сільські території Корюківського району забезпечені транспортним зв’язком. І це завдячуючи тим же неофіційним маршруткам, з власниками яких просто домовились... Представники місцевої влади опинились між двох вогнів: з одного боку порушують закон, з іншого задовольняють потреби своїх людей.
- Як повернути автостанцію?
- Власником будівлі корюківської автостанції є ПАТ «ЧОПАС – 17499». Воно може її закрити і не використовувати, а може й продати. Як це вже зробили у Холмах та сусідніх райцентрах. І коли заступник директора цього підприємства заступник директора Василь Солохненко нічого коментувати з приводу закриття автостанції Сусідам не схотів, а лише спересердя кинув, що в країні бардак – він мав рацію.
- А як ще можна охарактеризувати ситуацію, коли стільки перевізників у нашій країні працює нелегально, і ніхто нічого вдіяти не може? Це може означати лише одне – кожного такого «кришує» впливова людина, маючи фінансовий зиск. Якби цього не було, «нелегали» самі себе б «поїли», як щури на кораблі, де виживає сильніший. Бо для того, щоб «зіпсувати» чийсь маршрут, достатньо пустити іншу маршрутку на десять хвилин раніше, або поставити ціну на п’ять гривень дешевшу.
- Та в цій ситуації не все так просто. Можливо, й знайшлась сильна рука, аби навести порядок. Але завтра ми прокинемось, а доїхати нічим, бо автоколони наказали довго жити, а інших офіційних гравців на цьому ринку дуже мало.
- Отже, щоб знову запрацювала наша автостанція потрібна добра воля її власника. А позаяк це приватна структура, яка живе не за державні гроші, а за зароблені – їй це має бути вигідно. А вигідно може бути, якщо, наприклад, усі перевізники - легальні і нелегальні закопають сокиру війни і відправлятимуться з автостанції. Не продаватимуть білети у автобусах, як це зробили семенівські перевізники, відкривши власну міні – автостанцію у Чернігові і кімнатку – у Семенівці. До речі, таку планують відкрити і перевізники у Городні, орендувавши частину приміщення у будинку культури.
- І у Холмах могла бути міні - автостанціяКілька років тому за будівлю холминської автостанції воювали колишній селищний голова Віталій Запорожець і місцевий підприємець Любов Кулик, яка її викупила. Вона хотіла відкрити безалкогольне кафе і обіцяла облаштувати місце для касира, щоб там же люди могли придбати білет на автобус, перепочити, випити кави. Та влада не підтримала цю ідею. Багато попили вони один в одного крові, зрештою – кафе процвітає, а автостанції немає.
- Пільговикам автостанція скоро не знадобиться Уряд пообіцяв уже з нового року розпочати виплачувати пільги і субсидії готівкою. До кінця 2019 року цей процес завершиться. І тоді проблема з придбанням безкоштовного білета для громадян пільгових категорій відпаде сама по собі.
- Але як бути людям, які, наприклад, приїдуть з села у Корюквку, а автобус назад йде увечері? Десь же має бути місцинка, щоб не замерзти в лютий мороз? У великих містах виручають кафе, у нас цим – не густо. Треба думати…
Ірина ГАЙОВА Facebook
|