В Чернігові думають ! В Корюківці сплять ? .... Як повідомляє редактор газети "Сіверщина" Василь Чепурний, у Чернігівській ОДА вже думали про виконання закону щодо декомунізації. Через місяць після вступу в силу законів про декомунізацію зібралася робоча група в Чернігівській обласній адміністрації під керівництвом першого заступника голови ОДА Леоніда Сахневича.
Після вступного ознайомлення з порядком виконання законів, - а часу для цього не багато, особливо враховуючи літні відпустки, - члени групи провели обмін думками. І тут було дивно чути якісь назадницькі натяки керівника комісії ... Реформатори при владі, що й казати...
Представник Інституту національної пам'яті Сергій Бутко наголосив, що питання перейменування вулиць та населених пунктів - це питання національної безпеки. Адже, якби декомунізація проводилася всі ці роки - не було б підтримки на Донбасі проросійським силам.
Я також підкреслив, що "Просвіта" всі роки незалежності виступала за звільнення наших вулиць та населених пукнтів від тягаря комуністичної пропаганди, але нас називали екстремістами та націоналістами. Тепер же, перейшовши через розстріл Небесної сотні, влада, хоч ментально і не змінилася, мусить проводити декомунізацію.
І тут постає багато питань - скажімо, яка позиція Щорської міської ради, без якої важко провести повернення місту історичної назви - Сновськ? А як перейменувати село Жовтневе Прилуцького району, якщо воно не має історичної назви, бо утворене в 1930-і роки? А чи захочуть мешканці села Свердловка Коропського району жити в селі з історичною назвою Псарівка (там була псарня новгород- сіверського князя)?
В.о. генерального директора Національного архітектурно- історичного заповідника "Чернігів стародавній" Юрій Соболь запропонував створити робочу групу з істориків та краєзнавців, яка займеться підготовкою перейменувань. Пропозиція була прийнята.
А голова обласної організації Народного Руху Сергій Черняков представив брошюру "Чернігів європейський", видану "Просвітою", Рухом та "Апельсином" - у ній по місту подано всю потрібну інформацію: і вулиці, які треба перейменувати, і пропозиції по увічненню видатних земляків. Міській раді треба тільки взяти готову працю і прийняти рішення.
На адресу директора Чернігівського історичного музею імені В.Тарновського Сергія Лаєвського прозвучала критика - поширюється інформація про радянський характер експозиції музею, а керівництво закладу не реагує. С.Лаєвський запевнив, що критика необ'єктивна... Ну, а в Корюківці влада поки що спить і у ві сні бачить, що питання щодо декомунізації вирішиться само собою ... Та й навіщо викладаться по повній? Скоро вибори, чи оберуть... Памятається, як десяток років тому без будь-якої декомунізації місцева влада з центральної площі вкрала бронзовий пам'ятник Володимира Леніна вагою десять тонн, шукали, шукали, куди повезли "Корюківського Леніна" і міліція, і СБУ, і депутат ВР України Лещенко, так і не знайшли... А було чого валити Леніна у Корюківці, в той час бронзова скульптура такої ваги коштувала на антикварному ринку двісті тисяч не гривнів, а долярів... Ну, а місцева влада зайнята своїми справами, хто будує собі "хатинку", щоб до морозів увійти жити, хто накручує вуса і шукає вільні земельні ділянки під забудову для своїх, хто рахує можливий прибуток від вирубаних ялинок і сосен на полях, хто шукає запчастини, щоб наповнити магазин, хто мріє про світле майбутнє і "достойне" колгоспне життя, а хто просто з кабінету дивиться у вікно і рахує дні до "дембелю"... А декомунізація на Корюківщині почекає... То десь там влада йде в народ, зустрічаються депутати з виборцями, будуються багатоповерхові будинки для людей, відкриваються нові підприємства... А у нас, що й говорити "тихе сільське життя, ну як у Бречі" щорічні обіцянки нарешті відремонтувати тротуар від лікарні по вулиці Шевченка, відкрити на п'ятий рік обіцянок побудований дитячий садочок у селі Козилівка, навести лад на повсякденному базарі по Передзаводській ... А в Корюківці влада поки що спить... Спить і дрімає - та чи на довго ???
|