Своєї ціни не встановиш ! Але собівартість оранки 1 сотки - 7 гривень
.
І це згідно з оперативними розрахунками головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, повідомляє прес-служба установи.
Розрахунки здійснені для трактора МТЗ-80 з плугом ПЛН-3-35 та аналогічних агрегатів при оранці на глибину 23-25 см за ринковими цінами станом на квітень 2012 року. При розрахунках витрат на оранку враховувалась низка показників, зокрема витрати пального, витрати на оплату праці, запчастини та ремонт, сплату податків, амортизаційні та, навіть, накладні витрати.
З урахуванням усіх витрат здійснення оранки на присадибних ділянках у перерахунку на одну сотку обійдеться виконавцю у 7-7,15 грн.
"Звичайно, що у кожному окремому випадку собівартість робіт з обробітку землі може дещо відрізнятись, проте ми зробили ці розрахунки, щоб в цілому розуміти механізм ціноутворення на ринку даних послуг, — говорить заступник начальника головного управління агропромислового розвитку з економічних питань Олександр Савченко.
— Тобто, якщо ціна на оранку складатиме, скажімо, 14 гривень, то це означатиме стовідсоткову рентабельність: 7 гривень з кожної сотки буде чистим прибутком орача. Ми хочемо, щоб інтереси власника земельної ділянки та підприємця-виконавця робіт були збалансовані і щоб ціни були сприйнятливими для обох сторін”.
Нагадаємо, що минулого року ціни на такий вид послуг для населення коливались в межах 15 гривень за сотку.
|