Стрітення Господнє
.
В ім’я Отця і Сина і Святого Духа! Слава Ісусу Христу!
Різдвяне коло свят завершується празником Господнього Стрітення, який святкуємо 2-го лютого за старим стилем, а 15-го лютого за новим стилем. Це Сорок днів після Різдва Христового
. Свято Стрітення засновується на події з життя нашого Спасителя, яку записав євангеліст Лука (2. 22-40). На сороковий день після народження Діва Марія з праведним Іосифом принесли до храму Ісуса. В законі цей день називається днем очищення. Кожна жінка виконувала цей обряд. Багатші жінки жертвували однолітнє ягня на всепалення та молодого голуба або горлицю, а вбогі повинні принести пару голубів, або пару горлиць. Пречиста Божа Мати не була зобов’язана до обряду очищення, бо освятилася Христовим Різдвом. Та все-таки вона в покорі виконує припис закону і приносить у жертву дві горлиці. В храмі відбулася зустріч Божого Дитяти і Його Матері з праведним Симеоном. Симеону було відкрито Духом Святим, що він не помре перш ніж побачить Христа Господа. За Божим просвіченням Симеон у Дитятку впізнає Месію бере його на руки і гарною молитвою дякує Господу Богу за ласку, що його очі побачили обіцяного Спасителя. Старець Симеон пророкує Пресвятій Богородиці майбутню жертву і терпіння задля Ісуса Христа: «І тобі Самій душу пройме меч,- щоб відкрилися помисли багатьох сердець» (Лука: 2, 35). Очевидицею Стрітення була і пророчиця Анна, яка доживши до глибокої старості не відходила від храму, вона постом і молитвою служила Богу день і ніч. Побачивши ту подію, вона розказувала багатьом людям в Єрусалимі. Цю зустріч праведного Симеона з Матірю і Маленьким Ісусиком, богослови символізують, як зустріч Старого і Нового завітів – це зустріч закону і благодаті. З появою на світ Спасителя, ми вже не раби, а діти Божі. Це прихід любові і смирення. Старі закони переростають у нові, які підносять людину до висот духовності окрилюють і відкривають серце у цілковитій довірі до Бога. У кожного з нас є це «Стрітення» - зустріч з Богом. У кожного по різному. Насправді Бог є всередині у нашій душі і серці. Ми не можемо Його бачити тілесними очима, але можемо бачити духовно. Ми відчуваємо це відкривши своє серце, очистивши свою совість щирим покаянням і жалем за свої гріхи. Возлюбленні у Христі браття і сестри! В ці дні у православних храмах святяться вода і свічки. Вода, як символ життя, а свічки, як символ того немеркнучого світла, яким є для нас Христос. Також ці свічки запалюють коли грім, блискавка і інші природні катаклізми. Вони захищають оселі від бід. Ці свічки також називають «громовиками».
В народі кажуть, що на Стрітення зима зустрічається з весною і літом. Кожен з нас мріє після довготривалої зими відчути теплий весняний запах. Бог сотворив нам дивовижну природу, яка милує наше око різноманітними барвами, дарує нам внутрішню радість душі. Ми бачимо Творця у творінні і торкаємося, навіть зливаємося воєдино з величчю природи, яку мудрістю і любов’ю до нас впорядкував Всенаповнюючий Дух Божої слави. У ці дні хочу всіх привітати з цим величним святом і побажати, щоб це Божественне Світло завжди сяяло в нашому житті. Пам’ятаймо, що яка б не була люта зима, після неї завжди наступає довгоочікувана весна, після темної ночі іде світлий і радісний день. Бажаю всім міцного здоров’я, віри, надії і любові. Хай щастя, яке не вимірюється нічим земним, буде в кожного з нас, а Божа милість нас не залишає! З повагою благочинний Корюківського району протоієрей о. Тарасій!
|