Столоначальники, не спитавши громади, вже планують нові АТО.
Мова про інше АТО. Про нові адміністративно-територіальні об’єднання, що мають бути утворені в ході адміністративно-територіальної реформи. Адміністративна реформа пригальмувала, чекають змін до Конституції. Якщо депутати їх приймуть, будуть великі зміни.
Відбудеться:
1. Об’єднання сільрад; 2. Укрупнення районів.
У Чернігівській області є декілька напрацювань конкретних меж укрупнення. Перший варіант запропонували київські експерти. Згідно з ним, область поділяється на чотири райони. Їх центри:
Чернігів; Прилуки; Ніжин; Новгород-Сіверський.
Ну, це навряд. Хоча б тому, що здоровий глузд підказує, що райцентри мають бути більш-менш посередині. А до Новгорода-Сіверського (хоча він у північній зоні найбільше місто, а колись там князівство було) зараз їздити, як на край землі.
Другий варіант розроблений експертами Офісу реформ у Чернігівській області. Ці хочуть шість районів:
— Новгород-Сіверський об’єднують з Семенівським; — Менський із Сосницьким, Щорським, Корюківським; — Бахмацький з Борзнянським, Коропським, Талалаївським; — Прилуцький з Ічнянським, Срібнянським, Варвинським; — Ніжинський з Носівським, Бобровицьким, Куликівським; — Чернігівський з Козелецьким, Ріпкинським, Городнянським.
Першими названі можливі нові райцентри. Круто виглядає саме майбутній Чернігівський район. З південної його околиці, образно кажучи, Київ видно. А на північній — Білорусь та Росія. * * * Об’єднані райони, за задумкою, управлятимуться виконкомами, обраними місцевими депутатами. У них буде багато грошей — на дороги, школи, лікарні, вуличне освітлення, ставки, парки і т. д., і т. п.
А спостерігатимуть, щоб місцевих можновладців кудись не туди не понесло, щоб не захотіли від Києва відділитись чи, там, зробити державною мовою китайську, президентські ставленики. Префектами будуть називатися. І життя стане щасливе та заможне. Словом, нашому б теляті та вовка з’їсти. * * * Підкреслюємо, це попередній, робочий варіант. Можливо (малоймовірно), реалізовуватимуть київські напрацювання. Можливо — цей варіант. До нього можуть бути зміни.
А якщо Конституцію не змінять, реформу буде відкладено на довгий час. Чи назавжди. джерело Аліна Сіренко, тижневик «Вісник Ч» №53 (1547)
|