Сьогодні, 6 червня, відзначається одне з найшановніших свят у християнстві Вознесіння Господнє.
Дата цього свята залежить від Великодня, оскільки припадає на сороковий день після неї.
Зазвичай, Вознесіння Господнє випадає в четвер 6-го тижня після Великодня. Згідно з Євангелієм, весь цей період після Воскресіння Ісус Христос перебував зі своїми учнями.
А на сороковий день він вознісся на небо, сів праворуч Отця і відкрив людству вхід у Царство Небесне, подарувавши надію на прощення гріхів і вічне життя.
Тому свято Вознесіння Господнього є одним із ключових для всього християнського світу.
Спаситель вивів апостолів з Єрусалиму у Віфанію на гору Єлеон. Там він їх благословив їх і розповів, що незабаром апостоли будуть хрещені Святим Духом і продовжать нести істину по всьому світу. А потім піднявся на небо і зник за хмарами.
Це останній день, коли Ісус перебував на землі. Після цього два ангели сповістили про те, що Христос ще повернеться на землю, щоб судити живих і мертвих.
Традиції:
Приготування до свята починаються ще в середу. Напередодні Вознесіння віряни йдуть до церкви для сповіді і причастя.
У четвер у храмах відбувається урочисте богослужіння з нагоди Вознесіння Господнього. Для проведення літургії священики вдягають білі шати. Посту в цей день не дотримуються, можна їсти будь-яку їжу.
У день Вознесіння прийнято поминати покійних батьків. За традицією, для цього пекли особливе печиво, яке називають «Божа окутка» або «онучки». За формою випічка нагадує сходинки. Взявши їх, люди зазвичай ішли на кладовище до могил рідних, а також до церкви. Також гостинцями частували своїх родичів, до яких ходили в гості.
Також говорять, що у Вознесіння Господь ходить серед людей та чує їхні прохання. Тому варто молитися і просити здоров'я своїм близьким та рідним.
Що не можна робити на Вознесіння:
Категорично заборонено у цей день лаятися, бажати комусь зла навіть подумки, переїдати.
Також не можна відмовляти у проханнях незнайомим людям, оскільки Ісус «продовжує свій земний шлях по дорогах».
Окрім цього, на Вознесіння не відспівують покійних та не служать панахиду. Важку роботу по дому не варто робити, оскільки це відволікає від думок про Господа у такий світлий день.
Також забороняється виносити із дому сміття.
Пов’язані із Вознесінням прикмети:
Народні синоптики стверджують, що суха та сонячна погода на Вознесіння віщує аграріям гарний врожай.
А ранкова роса, зібрана на Вознесіння до Сходу Сонця, вважалася ліками проти багатьох хвороб та чудовим профілактичним засобом.
Холодна та дощова погода у цей день розцінювалася як поганий знак, що може принести неврожай та проблеми із господарством.
За матеріалами з відкритих джерел.