ПОСПІШАЙТЕ ! СКОРО НЕ БУДЕ...
TOB «Забарівське» продало майже всю картоплю, у TOB «Десна» продаж іде погано
.
Обидва підприємства займаються реалізацією елітних сортів картоплі: міранда, беллароза, розара, примадонна, наташа, ланорма, секура, гренада. — Пік продажу насіннєвої картоплі припадає на лютий-березень, — розповідає Олександр Свідельський. керівник TOB «Забарівське» (Корюківський район). — Але на сьогодні картоплі майже не залишилося. Насіння першої репродукції продаємо по 4,50 за кілограм, другої— по 2,50. Основні покупці — білоруси. Менше 20-кілограмової сітки не продаємо. Ось із Новгорода-Сіверського мають приїхати купувати декілька сіток. У лютому-березні майже не буде чого продавати. У цьому році спостерігається зацікавленість насінням, особливо картоплею сорту тоскана. її урожайність цього року — 90 тонн з гектара.
А от Микола Пономаренко, керівник TOB «Десна» (Чернігівський район), на цьогорічних покупців скаржиться. — Хоч у нас й екологічно чиста картопля, її купують не дуже, — говорить Микола Дмитрович. — Уся надія на лютий. Реалізуємо елітні сорти другої репродукції. Ціна — 2,50 за кілограм. Але до того, що насіння елітних сортів не будуть купувати, ми мали прийти. От TOB «Десна» завозить картоплю з Німеччини. Ввозимо насіння першої репродукції, садимо — отримуємо картоплю другої репродукції. А покупець не хоче її брати. Треба виводити свої сорти. Про втрати в грошах поки мова не йде, бо попереду ще два закупівельних місяці. Можливо, ситуація з продажем ще виправиться.
Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №5 (1395)
|