Оздоровлення дітей має бути не тільки корисним, а й цікавим
.
Темі літнього оздоровлення та відпочинку дітей був присвячений брифінг в обласній державній адміністрації 26 травня. У брифінгу взяли участь директор Департаменту сім’ї, молоді і спорту облдержадміністрації Оксана Сердюк, заступник начальника управління освіти і науки Микола Конопацький та начальник відділу соціальних послуг Чернігівського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Галина Мазур.
Як зазначила Оксана Сердюк, тема оздоровлення дітей завжди актуальна, тому що зачіпає велику кількість сімей. За її словами, перед органами влади стоїть важливе завдання зробити відпочинок та оздоровлення дітей безпечними, якісними та повноцінними. Окрім того, Департамент взяв на себе зобов’язання докласти максимум зусиль, щоб не знизити минулорічні показники. Виконання цього завдання ускладнюється через неможливість відправити дітей на літній відпочинок до Криму. Тому, за словами Оксани Сердюк, обласна державна адміністрація намагається задіяти якнайбільше відпочинкових та оздоровчих закладів нашої області, які зараз перебувають на завершальній стадії підготовки до літнього сезону.
У цьому році планується відправити на відпочинок та оздоровлення майже 66 тис. дітей області, що навіть більше ніж торік. На фінансування ж заплановано спрямувати 66,7 млн грн., що більше ніж у минулому році на 12 млн грн.
Чернігівщина одна з не багатьох областей, яка майже не зменшила кількість пришкільних таборів, хоча й досі ведуться спори з приводу доцільності організації відпочинку в них. Як зазначив заступник начальника управління освіти і науки ОДА Микола Конопацький, такий вид відпочинку, можливо, і не є повноцінним відпочинком, але вирішує принаймні кілька функцій. По-перше, він стає у нагоді працюючим батькам, діти яких упродовж дня перебуватимуть під наглядом. По-друге, діти, які відвідуватимуть денні табори, матимуть повноцінне дворазове харчування.
Як запевнив Микола Конопацький, управління освіти і науки вносить свій вклад у відпочинок чернігівських дітлахів, роблячи його якісним, цікавим та корисним. За його словами, управлінням постійно розробляються методичні рекомендації з організації дозвілля дітей, залучаються студенти-практиканти до роботи у таборах, а також втілюються інноваційні методи в освітню та виховну роботу.
Цього літа обдаровані діти, переможці різноманітних освітніх та спортивних конкурсів і змагань зможуть взяти участь у роботі літньої школи „Юний турист”, яка працюватиме у с. Количівка. Перебування у літній школі поєднує у собі відпочинок та цікаву пошуково-історичну діяльність.
Але, за словами учасників брифінгу, для обласної влади найголовнішим пріоритетом залишається здоров’я наших дітей, тому вона працює і надалі працюватиме у напрямку збільшення саме оздоровчих послуг.
Якщо батьки дитини працюють легально й здійснюють відповідні відрахування, відпочинок своєї дитини вони можуть частково оплатити за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Про це під час понеділкового брифінгу в облдержадміністрації нагадала начальник відділу соціальних послуг Чернігівського обласного відділення Фонду Галина Мазур.
Існує два шляхи використання таких коштів. Перший — коли батьки самостійно обирають оздоровчий заклад, а Фонд соцстраху компенсує вартість 21-денного відпочинку дитини з розрахунку 43 гривні на день, тобто 903 гривні на одну дитину. Як зауважила Галина Мазур, в середньому це становить третину вартості путівки. Таким чином передбачають оздоровити 4,4 тисячі маленьких жителів Чернігівщини.
В іншому випадку батьки можуть звернутися за місцем своєї роботи або до представників Фонду на місцях і придбати путівку на оздоровлення дитини, сплативши лише 10% її вартості.
Для закупівлі путівок було проведено дві процедури конкурсних торгів. В результаті, діти з нашої області можуть оздоровитися в дитячому закладі санаторного типу «Верховина» на Івано-Франківщині та на Чорноморському узбережжі — у Скадовському районі Херсонської області (дитячі заклади «Крилатий», «Сонячний» та «Прибережний»). Також придбано путівки до дитячого центру «Електронік» (с. Снов’янка Чернігівського району) та закладу санаторного типу «Остреч», що на Менщині. Таких путівок цьогоріч в області придбано 4,7 тисячі, і на сьогодні, запевнила фахівець, ще не всі вони затребувані.
27.05.2014 — Департамент інформаційної діяльності та комунікаці Чернігівської ОДА
|