ОТАКОЇ ! Українських дітей відмовляються страхувати через хвороби
.
Страхові компанії вимагають космічні суми на те, щоб застрахувати дитину.
У гонитві за прибутками українські страхові компаії відмовляються від дітей, які хворіють. Про це йдеться у сюжеті ТСН.
Так, мати-одиначка, яка виховує двійнят, сумлінно купувала медичну страховку. Але коли жінка знову прийшла цьогоріч, страхова компанія виставила рахунок їй за попередній рік, а це майже 150 тисяч гривень, замість 7,5 тисяч, які коштувала страховка. Страховики підрахували, що саме в таку суму їм обійшлись стандартні дитячі хвороби - кілька разів у стаціонарі з ГРВІ та ротовірусними інфекціями.
При цьому компанія вирішила у своїй рекламі не повідомляти про такі нюанси своєї роботи. Там пропонують "Піклуватися про кожного жителя України".
Таким чином, журналісти ТСН вирішили придбати і собі страховий поліс, але ціни страховики розкривають лише віч-на-віч.
Найдешевший варіант - понад 4000 грн - це обслуговування лише у державних клініках, яке, за законом, має бути безкоштовним. За обслуговування у найкращих приватних клініках - 14,5 тисяч гривень. При цьому за консультації провідних фахівців доведеться ще і доплачувати.
Загалом дитину обіцяють застрахувати на 230 тисяч грн, якщо використати з них хоча б вартість страховки, наступного року доведеться відшкодувати з доплатою.
Водночас провідний юрист юридичної компанії Тетяна Кузьменко вважає, що за нормами законодавства страховий договір є публічним договором, що означає - компанія не має права відмовляти в укладанні договору в страхуванні.
Не має права страхова також і вимагати відшкодування витрат за попередній рік. При цьому, як стверджує голова Ліги страхових організацій Олександр Філонюк, якщо є збитковість, то компанія приймає рішення: або далі працює, або припиняє працювати за цим видом діяльності, або ж збільшує тарифи на надані послуги. Однак у Лізі додають, що кожна компанія боїться за свою репутацію і ліцензію, якої її можуть позбавити. Тож радять скаржитись в комітет із захисту прав споживачів, комісію з регулювання фінансових послуг або позиватися до суду. Джерело: ТСН
|