Головна » 2013 » Грудень » 26 » ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ ! «Папа, я попав у біду»
11:38 ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ ! «Папа, я попав у біду» |
ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ ! «Папа, я попав у біду»
.
«Папа, я попав у біду»
Такі слова почув з мобілки 42-річний корюківчанин Віталій Заріцький.
— Було це 11 грудня, — розповідає його дружина, 40-річна Наталія. — Чоловік працював пожежником, нині на пенсії. Я — музичним керівником у дитячому садочку «Дельфін». Якраз захворіла, отож зранку сходила в поліклініку, опісля була вдома. Десь між 14-15 годинами чоловіку зателефонували з прихованого номера. «Папа, я попав у біду», — голос був плаксивий і дуже схожий на синів. Чоловік зблід, руки затремтіли. Він закричав: «Де ти і що сталося?» «Я збив жінку». У нас і в душі похололо. Наш син, 19-річний Діма, вчиться у Чернігові у радіомеханічному технікумі. Цього літа тільки здав на права, — продовжує Наталія Миколаївна. — Машини у нього немає, проте їздити він дуже любить. У племінника машина є, може, взяв покататися, промайнула думка.
— Зачекай, чим збив? — запитує чоловік. — Я плечем зачепив, вона упала, голова потрапила під машину. — Як ти міг плечем? — почав допитуватися Віталій. Той став щось пояснювати, і тут чоловік почув кілька слів-русизмів, які не вживають корюківчани. І це з розпачу повернуло до здорового глузду. На тому кінці чути, як голос, схожий на синів, каже:
— Я у райвідділі міліції. Віталій питає: — У якому? — У Дніпровському. Такого відділу немає у Чернігові, де живе наш Діма, є у Києві, — майнуло в голові. — А ти хоч знаєш, де він знаходиться? — запитав Віталій.
Той, що дзвонив, поклав слухавку. Вже потім чоловік розповів, що це вже другий такий дзвінок. — І хоча ми зрозуміли, що це був шахрай, чоловік дуже перехвилювався. Підскочив тиск. Довелося відпоювати, — розповідає Наталія Миколаївна. Заріцькі подзвонили сину. З ним було все добре.
* * *
Тим часом телефонні шахраї чи не кожного тижня дурять довірливих жителів області.
Так, вночі 2 грудня 43-річну жительку Чернігова Валентину Пісню «розвели» на 14 тисяч гривень. 4 грудня прилучанка 55-річна Тетяна Абрамова перерахувала 5700 гривень невідомому, який зателефонував їй на мобільний і сказав, що її сина затримала міліція. Зловмисник вимагав 8000 гривень, та в жінки стільки не було. Подібна історія сталася і 17 листопада. Жителю Новгорода-Сіверського Григорію Кістерному опівдні зателефонували на мобілку. Телефон взяла дружина. Почула голос, він був схожий на голос сина Андрія, який мешкає в Києві. Він говорив, що розбив чужу машину і потрібно 13800 доларів на ремонт. «Таких грошей у нас немає», — відповіла жінка. Тоді він сказав: «Ну, хоча б частину». А через кілька хвилин передзвонив начебто господар розбитої машини і сказав, щоб жінка не вимикала телефон, не клала трубку. На вимогу того, хто телефонував, вона пішла в магазин «АТБ», де є термінал, і за 10 хвилин перерахувала гроші на вказані три номери мобільного. Перераховувала двічі по 2900 і раз 2300. Термінал перестав приймати гроші, тоді вона пішла в «ПриватБанк» і перерахувала ще 6 тисяч гривень на номер банківської картки, зазначеної тими, хто телефонував. Коли повернулася додому, зателефонувала синові на домашній телефон. Виявилося, з ним усе в порядку. Тоді зрозуміла — їх з чоловіком розвели на гроші.
Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №52 (1442)
|
Категорія: Право знати |
Переглядів: 723 |
Додав: Admin
| Рейтинг: 0.0/0 |
|