. Вченими Національного інституту охорони здоров'я та харчування доведено, що найважливішим продуктом для продовження людського життя є риба. Риба є досить популярним продуктом, існує безліч оригінальних та смачних страв з риби. Купуючи рибу на стихійних ринках потрібно знати, що продавці мають право продавати її лише після проведення лабораторних аналізів і отримання ветеринарного документу щодо її придатності. У реалізаторів риби також повинна бути накладна, в якій зазначено, де придбано рибу. Але, на жаль, часто торговці рибою, особливо на стихійних ринках, ці вимоги ігнорують. Зазвичай риба невідомого походження, без документів, є браконьєрським уловом і не завжди придатної якості.
Чернігіврибоохорона нагадує про адміністративну відповідальність за порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного світу. За незаконний продаж риби передбачений штраф від 510 грн. до 1700 грн., з можливою конфіскацією риби. За продаж риби занесеної до Червоної книги України (на Чернігівщині поширені: йорш – носар, карась золотий, мінога українська, стерлядь прісноводна, марена дніпровська , минь річковий) передбачений штраф від 1700 грн. до 3655 грн., з можливою конфіскацією риби.
Для попередження незаконного продажу риби, інспекторами Чернігіврибоохорони, постійно проводяться рейди по ринках області. Тому, звертаємось до продавців риби: для упередження конфліктів, завжди майте при собі всі необхідні документи, які засвідчують законність походження вашого товару.
Чернігіврибоохорона закликає громадян не підтримувати браконьєрів, купуючи у них рибу невідомого походження та невстановленої якості!
Чернігіврибоохорона