КОРЮКІВКА НАШЕ МІСТО
ГоловнаРеєстрація Вхід
Ви увійшли як Гість • Група "Гості"Вітаю Вас, ГістьRSS
-Громадський Інформаційний Сайт - -
Меню сайту
Категорії розділу
Події [424]
Вибори [145]
Громада та влада [864]
Точка зору [235]
Право знати [1061]
Свобода слова [37]
Гарячий коментар [5]
Тут я живу [275]
Історія нашого краю [91]
Захисник [26]
Свята [720]
Здоров-Я [551]
Господар і Господарка [56]
Смакота [50]
Поради [141]
Рибалка та полювання [42]
Цікавинки [69]
Всячина [43]
Радіо онлайн
СЛУХАТИ ОНЛАЙН РАДІО
Наше опитування
Календар
«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Друзі сайту

Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст.№1.

Семеновка - наш город!

Статистика
Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Архів записів
 


Головна » 2016 » Червень » 7 » Міфи про субсидії та їх розвінчання
07:03
Міфи про субсидії та їх розвінчання
  

Міфи про субсидії та їх розвінчання

.

Скільки років державою виплачуються субсидії, стільки ж про них і вигадуються та розповсюджуються різні міфи. Все це – через необізнаність населення. Тож варто знати про існуючі міфи, щоб не мати сумнівів щодо переваг отримання субсидій.

Міф 1. Суди відбирають в українців субсидії. Після перевірок декларацій з’ясовується, що деякі люди приховали, що вони володіють декількома квартирами, машинами, будинками. Як наслідок, таким людям доведеться повертати державні тисячі гривень.

Роз’яснення

З травня 2015 року для призначення житлової субсидії скасовано критерії володіння другим житловим приміщенням чи більше як одним, автомобілем, іншим транспортним засобом. Тож це не може бути причиною відмови у наданні субсидії або повернення коштів субсидії, призначеної після 1 травня 2015 року. Форма Декларації про доходи і витрати осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії, не містить графи, в якій громадяни могли б надавати такі відомості.

Міф 2. Необхідно використовувати газ, воду та інші комунальні послуги в повному обсязі, на який призначена субсидія. Інакше субсидію перестануть надавати.

Роз’яснення

Через ці чутки громадяни не лише не економлять, а прагнуть використовувати більше води, газу та електроенергії, ніж їм потрібно. Проте «випалювати» газ до рівня призначеної субсидії безглуздо й нерозумно. Адже в результаті дбайливого користувалися ресурсами заощаджені кошти залишаються на рахунках сім’ї і можуть бути використані в подальші місяці, у тому числі і для погашення обов’язкової частки платежу.

Субсидія призначається в межах соціальних норм житла і нормативів використання житлово-комунальних послуг. Її розмір не залежить від фактичного споживання. Якщо сім’я споживає газу, води, електроенергії більше норми, субсидія їй буде призначена. Проте всі витрати на спожиті послуги понад нормативи вона повинна заплатити самостійно і в повному обсязі.

Міф 3. Оформлення субсидії в майбутньому може перешкодити продажу квартири або будинку. Всю суму отриманих субсидій доведеться повертати в подвійному розмірі. Або переоформлення нерухомості коштуватиме дорожче. Субсидії перешкодять оформити спадок.

Роз’яснення

Такі чутки поширюються з самого початку запровадження субсидій. Проте жоден з авторів цього «міфу» щодо субсидій не зміг навести прикладу, коли субсидія перешкодила оформити спадок, при продажу квартири довелося б повертати кошти отриманої субсидії, субсидія перешкодила б продажу квартири чи будинку. За 21 рік існування цієї державної допомоги такого жодного разу не сталося.

Нормативно-правовими актами з питань надання населенню житлових субсидій чітко встановлено, що субсидія є безповоротною державною допомогою і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Міф 4. Клопоту з оформленням субсидії багато, а у реальності субсидія може скласти мізерну суму, а деяким і зовсім відмовлять – не дивлячись на низький дохід.

Роз’яснення

Звернення за призначенням субсидії стало дуже простим. Необхідно заповнити і подати (або надіслати поштою) до місцевого управління соціального захисту населення (у сільській місцевості – уповноваженому сільської ради) лише два документи – заяву та декларацію про доходи і витрати. Іншу необхідну інформацію спеціалісти управління збиратимуть самі.

Розмір субсидії залежить не тільки від доходів домогосподарства, а й від вартості житлово-комунальних послуг, які йому надаються. Тому у двох сімей з однаковими доходами розмір субсидії може бути різний, якщо є різниця в переліку житлово-комунальних послуг, якими вони користуються. І навпаки, сусіди, які живуть в однакових квартирах, можуть отримувати різну субсидію, оскільки доходи їх різні.

Варто розуміти, що навіть невелику субсидію отримувати вигідно. Якщо протягом періоду отримання субсидії підвищаться тарифи на комунальні послуги, розмір субсидії буде перераховано і збільшено відповідно до зростання ціни послуг без додаткового звернення громадян. При цьому частина коштів, які сплачує одержувач субсидії, залишиться незмінною.

Міф 5. Субсидії не надаються безробітним

Роз’яснення

Протягом останнього року до Положення про порядок призначення та надання житлових субсидій внесено ряд змін, які дозволили отримати субсидії багатьом з тих, кому раніше відмовляли. Мета цих змін – забезпечення надійного соціального захисту сім’ям, які не зможуть сплачувати за житлово-комунальні послуги після підвищення тарифів.

Зокрема, з травня 2015 року знято обмеження для призначення субсидії працездатним громадянам, які не працюють, не навчаються і не стоять на обліку у службі зайнятості як безробітні.

З травня 2016 року, якщо такі громадяни не мають доходів, для розрахунку субсидії їм буде враховано умовний дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Міф 6. Субсидії не надаються за наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Роз’яснення

Така норма була раніше в порядку надання житлових субсидій, але вона відмінена ще у 2011 році. З того часу наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не може бути підставою для відмови у призначенні субсидії. Це дозволяє сім’ям вийти із замкнутого кола накопичення нових боргів за комунальні послуги.

Разом з тим слід пам’ятати, що одержувач субсидії має щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку плати за житлово-комунальні послуги, яка визначена в повідомленні про призначення субсидії. І це зрозуміло: держава допомагає оплатити житлово-комунальні послуги, але і накладає обов’язок – певну частину цих послуг одержувач субсидії повинен оплачувати.

Якщо вартість спожитої послуги менша, ніж встановлена при розрахунку субсидії обов’язкова частка плати за цю послугу, сплачується фактична вартість послуги.

Якщо одержувач субсидії не сплачує обов’язкову плату, організації-надавачі послуг повідомляють про це орган соціального захисту. У такому разі надання субсидії може бути припинено, за виключенням випадків, коли несплата за послуги пов’язана із затримкою у виплаті заробітної плати, пенсії тощо.

У подальшому субсидія може бути призначена лише тоді, коли громадянин сплатить заборгованість, що утворилася через несплату обов’язкової частки плати.

Міф 7. Неминучі помилки при заповненні декларації, особливо часто помилятимуться літні люди. А за помилки будуть штрафувати, доведеться повертати субсидію.

Роз’яснення

Форма Декларації про доходи і витрати значно спрощена, заповнити її нескладно. З 21 липня 2015 року в Декларацію не потрібно вносити суми доходів, лише їх види і джерела отримання.

Допомогу в заповненні документів на субсидію завжди можуть надати спеціалісти управління соціального захисту населення. Інструкція та зразки заповнення декларації також розміщено на сайті Мінсоцполітики, Департаменту соціального захисту ОДА. Ніяких штрафів за помилки в деклараціях не буде, якщо тільки громадяни свідомо не приховали частину важливої інформації.

Одержувачі субсидії попереджаються про відповідальність за приховування відомостей про доходи. У разі виявлення такого факту – надання житлової субсидії може бути припинено, а надміру нараховані кошти потрібно буде повернути.

Перш за все, з’ясовується, чи вплине виявлення цих фактів на право отримувати субсидію або на її розмір. Якщо це впливає на право отримання субсидії (тобто з врахуванням прихованих доходів сім’я не мала б права на призначення субсидії), то її надання буде припинено, а кошти нарахованої субсидії підлягають поверненню в повному обсязі.

Якщо ж виявлене порушення приведе лише до зменшення розміру субсидії, то потрібно буде повернути надмірно нараховані кошти, і далі сім’я зможе отримувати субсидію в зменшеному розмірі.

Міф 8. При оформленні субсидії необхідно вказувати відсотки від депозиту як один з видів доходу. Субсидію доведеться повертати тим, у кого є депозити в банках, якщо вони перевищують певну суму.

Роз’яснення

До Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій з 21 липня 2015 року внесено зміни, якими встановлено: «До сукупного доходу не враховуються… доходи від розміщення депозитів».

Отже, депозити і відсотки по ним не враховуються як доходи і не входять в перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в призначенні житлової субсидії або припиненні її надання.За інформацією Департаменту 
соціального захисту населення облдержадміністрації

Категорія: Право знати | Переглядів: 602 | Додав: VLAS-KOR | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
КОРЮКІВКА НАШЕ МІСТО © 2024
Форма входу
Логін:
Пароль:
Переклад Сайту


Пошук
Ми ВКонтакті
Наша кнопка
Її код
Code
<a href=" http://korjukivka-sity.at.ua/"target=_blank><img src=" http://korjukivka-sity.at.ua/knopka_sajta.gif"border="0" title=" Громадський сайт міста Корюківка " width=137 height=50></a>
Погода
Корюковка 

Телефонний довідник Корюківського району

Найближчі свят
Праздники Украины
Гороскоп
Loading...
Гімн України