ТОЧКА ЗОРУКоли ж іти в дитячий садок?
.
У житті кожної мами настає момент, коли вона вирішує важливе питання в житті свого малюка:чи віддавати його в дитячий садок?
Не поспішайте віддавати свою крихітку в дитячий садок до 3-х років. Дітки цього віку не відчувають потреби в спілкуванні з однолітками, тому немає навіть сенсу замислюватися про ясельну групу. У цьому віці малюк пізнає світ оточуючих його предметів у спільній діяльності з дорослими. Граючи на дитячому майданчику, Ваш малюк не взаємодіє з іншими. У цьому віці дітям ще не властива сюжетно-рольова гра, тому вони грають поруч, а не разом.
Також не слід віддавати дитину в садок до 3-х років, так як в цьому віці дитина емоційно прив’язаний до мами, тому вона буде гостро реагувати на розлуку з нею, буде плакати, тужити. Деякі мами, думають інакше, вирішуючи, що чим раніше піде, тим швидше пройде адаптація, мовляв, нехай поплаче, всі через це проходять. Якщо Ваш малюк і з бабусею не міг на довгий час залишатися, сумував за Вами, то і в садку він реагуватиме також. Подумайте, чи стоять сльози Вашої дитини, раннього виходу в дитячий садок.
Вже у віці 3-4-х років Ваша дитина потребує спілкування з однолітками. У цьому віці провідна діяльність дитини: сюжетно-рольова гра, яка надає значимий вплив на його розвиток. Починаючи з цього віку, діти вчаться повноцінному спілкуванню один з одним. Тому в цьому віці вже треба розширювати коло спілкування вашої дитини.
Вирішили залишити дитину вдома? Тоді обов’язково почніть відвідувати дитячі розвиваючі центри, щоб компенсувати брак спілкування дитини з іншими дітьми. У дитячому центрі Ваша дитина буде вчитися, не тільки взаємодії з іншими дітьми, а й всебічному розвитку. Додатково можна віддавати дитину і на інші розвиваючі заняття, де буде здійснюватися безпосередній контакт з дітьми. На жаль не всі садки можуть забезпечити ті знання, які дають дитячі центи (навіть при 1 годині занять).
На мій погляд, головний недолік дитячого садку - це те, що дитина виступає в ролі підлеглого. Навряд чи вдома Ви вибудовуєте такі стосунки! У моїй практиці часто зустрічаються сім’ї, де діти не змогли відвідувати дитячий садок унаслідок «неслухняності». Вихователі самі просять таких дітей забирати з дитячого садку. Так звані «зручні» діти (слухняні, які виконують ті завдання, які дають їм вихователі) більше влаштовують вихователів у дитячому садку.
Ще ні одне дослідження не довело, що діти виховуються в дитячому садку більш пристосовані до навчання в школі. Це залежить від інших факторів, насамперед від самих батьків!
Джерело інтернет
|