ЯК ВІДНОВИТИ СИЛИ ПІСЛЯ ЗАХВОРЮВАННЯ І НЕ ДОПУСТИТИ УСКЛАДНЕНЬ
. З настанням справжньої зими збільшилися випадки захворювань на ГРВІ та, навіть, грип...
Хвиля грипу вас не оминула. І начебто вдалося хвороби позбутися, самопочуття поліпшилося, температура впала. Але докучають слабкість, млявість, вигляд апатичний… Не дивно: імунітет виснажений вірусом, печінка й нирки перевантажені ліками. Тож час приводити себе до ладу.
ГРАНАТОВИЙ СІК — ДЛЯ ТОНУСУ СУДИНДуже часто грип та ГРВІ стають причиною порушення судинного тонусу. У разі високої температури навантаження на кровоносну систему посилюється в рази. Протизастудні ліки підвищують чутливість серця до адреналіну; судинозвужувальні краплі спричиняють спазми судин, а якщо на них «підсісти», то й гіпертонію. Одне з найнебезпечніших ускладнень грипу — міокардит, або запалення серцевого м’яза. Тож після хвороби не зайвим буде почистити кров і судини. Склянка гранатового соку (або половинка свіжого великого граната) на день — випробуваний спосіб привести до ладу кров після застудних інфекцій. У ньому містяться ферменти, які стимулюють вироблення еритроцитів — червоних кров’яних тілець. А в’яжучі речовини граната допомагають виводити мокротиння з бронхів. Але за підвищеної кислотності шлунка гранатовий сік у чистому вигляді протипоказаний — краще розводити його морквяним. Також корисно 2—3 тижні після застуди вживати трави, які допоможуть впоратися з наслідками гіпоксії. Це цвіт липи, трава буркуну й конюшина. Їх можна заварювати як чай: по чайній ложці кожної трави на склянку окропу, пити 1—2 рази на день. Також корисно процідженим відваром промивати ніс — це допоможе відновити слизову оболонку носа після нежитю. Привести в порядок судини після застуди допоможуть кардамон, гвоздика, кориця. Їх додають у збір трав або в чай.
ДІТЯМ — ХУРМУ Й КІВІЩоб малюк не підхопив ускладнення в перші ж дні після одужання, можна заварювати йому вітамінний чай із листя суниці (1 чайну ложку сировини на 150 мл окропу). За смаком додати мед і сік лимона. Також частіше купуйте дитині хурму та ківі. У м’якоті хурми багато бета-каротину, який стимулює оновлення клітин легенів і бронхів. Позбутися наслідків кашлю допоможе молочний коктейль із хурмою: збити в блендері 0,5 л молока з двома обчищеними стиглими плодами. Ківі — чемпіон серед фруктів за вмістом вітаміну С. Щоб отримати добову норму, досить з’їдати 1 плід на день. Також добре допомагає очистити організм від наслідків інфекції березовий сік (його зараз не проблема купити в магазині, але це має бути саме натуральний сік, а не напій). У період одужання не варто годувати дитину, та й самим слід утриматися від міцних наваристих бульйонів, особливо грибного, баранячого та яловичого. Вони посилюють вироблення шлункового соку, обтяжують підшлункову залозу та печінку й одночасно перешкоджають засвоєнню вітаміну С та заліза. А ось бабусин засіб — курячий бульйончик — справді корисний у боротьбі з застудою. Канадські дієтологи з університету Торонто протестували 13 курячих супів, зварених за різними рецептами (але не з кубиків, а з натуральної курки, звичайно ж). І у всіх було виявлено речовини, які припиняють вироблення слизу в носоглотці й підвищують активність клітин місцевого імунітету в носоглотці.
ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ ЗНОВУ?Збільшити активність імунітету після хвороби допоможуть: — Елеутерокок — підвищує стійкість організму до стресів, вірусів і бактерій, зменшує стомлюваність за короткого світлового дня. Його радять пити по 25—30 крапель на день протягом мінімум двох тижнів. — Листя обліпихи захищає організм від вірусних атак у сезон грипу. Помічний також і обліпиховий бальзам. — Квітки календули мають потужну протизапальну дію. — Щоб зміцнити імунітет, можна приготувати мікс із таволги, листя обліпихи, квітів календули й шипшини. Змішати в рівних частинах і заварювати як чай — 1 столову ложку на склянку окропу.
ЧИСТИМО ПІСЛЯ ІНФЕКЦІЇ ПЕЧІНКУ ТА НИРКИПечінка та нирки виводять з організму всі протизастудні ліки. Парацетамол, наприклад, або ібупрофен можуть накопичуватися у печінці, деякі антибіотики осідають у нирках. Тому після грипу та ударного лікування бажано ці органи трішки «прополоскати». Але за умови, що немає камінців у нирках та жовчному міхурі! Для печінки: — 0,5 склянки капустяного розсолу змішати з 0,5 склянки натурального (не пакетованого) томатного соку. Пити тричі на день після їди протягом двох тижнів. — Добре діє на печінку напій, приготований зі свіжих овочів: морква (200 г), петрушка (50 г), селера (200 г) — пити кожного дня перед сніданком протягом двох тижнів. Для нирок: — Столову ложку насіння льону залити окропом у термосі на ніч. Пити тричі на день протягом тижня. — Відвар листя смородини — по 0,5 склянки на день. 3 столові ложки сировини залити 0,5 л окропу, настояти 15—20 хвилин. Листя можна замінити замороженими ягодами.
Джерело інтернет Оксана ОСТРЯНКО.
|